Kupujemy bębny Tama – jak wybrać?

Dodano: 28.06.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Problemy z orientacją w katalogu? Niniejszy poradnik pomoże w doborze odpowiedniego zestawu japońskiego producenta.

Tama jest marką japońskiej firmy Hoshino Gakki i wspólnie z siostrzaną marką gitarową Ibanez jest jednym z ważniejszych graczy na rynku sprzętu muzycznego.

Katalog Tama jest dość przejrzysty, ale w ostatnich latach nastąpiło kilka istotnych przetasowań. Po pierwsze Tama ma tendencję do rozróżniania swoich zestawów bezpośrednio poprzez nazwy gatunków drewna z jakiego bębny są wykonane. I tak drewno bubinga, tak mocno kojarzone z Tamą, kilka lat temu wylądowało na liście CITES, czyli liście gatunków zagrożonych, przez co jej wykorzystanie jest obecnie mocno ograniczone. Ten jeden ruch ostro potrząsnął katalogiem Tama i w ostatnich latach firma wprowadziła kilka zamienników wcześniejszych modeli. Po drugie dynamicznie rozwija się segment bębnów kompaktowych, czyli małych, sprytnych zestawów perkusyjnych. Tama stworzyła wiele różnych konfiguracji, które mogą się czasami mieszać, gdy przychodzi do podejmowania decyzji w kwestii wyboru.

Zamiast przechodzić przez katalog, postanowiliśmy wybrać kilka grup docelowych:

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.