Przewodnik po bębnach Gewa Digital Drums

Dodano: 06.12.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Co, gdzie i za ile? Przedstawiamy przewodnik po marce bębnów elektronicznych niemieckiego producenta Gewa. Firma ma aspiracje, by zająć silną pozycję na rynku i swoją jakością zdobyć zaufanie perkusistów.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Gewa Digital Drums – kto za tym stoi?

Gewa Digital Drums to rodzina elektronicznych instrumentów perkusyjnych, która w bardzo realnych planach będzie stopniowo rozrastać się o kolejne urządzenia. Producentem jest niemiecka firma Gewa, która znana jest w Polsce także z dystrybucji instrumentów: DW Drums, Paiste, Remo, PDP, Latin Percussion, Gretsch, Gibraltar. Zajmuje się nie tylko dystrybucją, ale również produkcją własnych autorskich instrumentów i akcesoriów. Znacznie wykracza poza świat perkusji i ma w swoim katalogu gitary, dęciaki, czy też własne pianina elektroniczne, opisane podobnie co świat perkusji - Gewa Digital Piano. Są to marki posiadające własną tożsamość i stoją za nimi oddzielne grupy ludzi.

Gewa Digital Drums – co je wyróżnia?

Producent podkreśla wysoką jakość wykonania swoich urządzeń, zarówno jeżeli chodzi o poszczególne mechaniczne komponenty zestawu, jak i samą stację roboczą. Firma postarała się połączyć dwa kluczowe elementy – czucie gry z grywalnością. Bębny mają olbrzymią paletę możliwości ustawień brzmieniowych, przy jednoczesnym swobodnym poruszaniu się za zestawem. Dysponują też pełnią, obecnie dostępnych, opcji współpracy z urządzeniami peryferyjnymi i możliwościami rejestracji. Mając wielokrotnie kontakt z tymi urządzeniami, także na etapie produkcji, potwierdzamy te założenia. Obecnie trzy dostępne serie G9, G5 i G3 to trzy poziomy zaawansowania i znajomości elektroniki przez użytkownika, przy zachowaniu komfortu gry.

Co wybrać? Pomogą rodzaje modułów

Na tę chwilę trzy serie bębnów, to trzy rodzaje modułów.

Moduł G9 – najbardziej zaawansowana stacja robocza. Pierwsze co rzuca się w oczy, to spory rozmiar, który przekłada się na duży komfort korzystania – poprzez dotykowy ekran. Takie rzeczy jak Bluetooth czy Wi-Fi nie powinny już nikogo dziwić. Bezprzewodowe połączenie pozwala na szybkie poszerzanie biblioteki brzmień czy też inne aktualizacje ze względu na wsparcie Gewa Digital Drums i ich Soundstore. 128GB wewnętrzna pamięć i 4GB pamięci Flash, 40 ustawień zestawu perkusyjnego oraz dowolna liczba ustawień zestawów użytkownika, 901 brzmień instrumentalnych. Do 1000 pojedynczych próbek na instrument. Olbrzymie możliwości nagrywania własnej gry w dowolnej konfiguracji połączenia z urządzeniami zewnętrznymi. Posiada nawet możliwość czytania plików PDF (np. nuty, instrukcje). Kolosalne możliwości ingerencji w brzmienie w czytelny sposób, poprzez przejrzysty interfejs. Moduł WiFi do instalowania aktualizacji oprogramowania lub pobierania dodatkowych dźwięków z chmury. Stacja jest kompatybilna z większością padów innych firm dostępnych na rynku. Nie ma co ukrywać - G9 nie jest zestawem do gry prosto z pudełka. Wymaga dostosowania ustawień do swojego użytkownika, co jednych może onieśmielać, ale też czyni bębny niesamowicie indywidualnymi. Możliwości konfiguracyjne są tak duże, że mimo iż moduł (G9) jest jak najbardziej intuicyjny, wiele osób może ulec klasycznemu wrażeniu – „więcej niż potrzebuję”, dlatego firma kładzie bardzo duży nacisk na wsparcie, łącznie ze wsparciem bezpośrednim.

Moduł G5 – najbardziej niezbędne funkcje ma wyciągnięte od razu na pulpit, dla aktywnego perkusisty dostępne natychmiast, stąd świetnie sprawdzi się w warunkach gry na żywo. Jakość próbek brzmieniowych jest taka sama jak w przypadku G9, podobnie w kwestii współpracy ze światem zewnętrznym (z wyjątkiem WiFi). W zasadzie największa różnica między oboma modułami polega na ingerencji w samą istotę brzmienia, czyli również różnica w pojemności, oczywiście też wspomniana nawigacja.

Moduł G3 – to dokładnie taka sama biblioteka brzmień i silnik jak w topowym modelu G9! Teoretyczny dystans widoczny w nazwie między G9 a G3, jest jedynie pozorny. Moduł G3 to bardzo mocne „serce” dające olbrzymie możliwości, nieograniczające nas tylko do kilku ustawień. 40 zestawów gotowych i miejsce na 128 użytkownika. Do 1000 indywidualnych próbek na brzmienie. Bluetooth audio i MIDI, możliwość importu do 100 próbek WAV (maksymalnie 70 minut mono, 35 minut stereo).

 

Instrumenty Gewa Digital Drums zima 2023

Zestawy zawierające flagową stację roboczą G9

  • GEWA E-Drum Set G9 Pro C5 – potrójna rama z 3 karbonowymi korpusami w rozmiarach tomów 10”, 12” i 14”. Werbel 14” i bas 18”. Talerze 3-strefowe (pełna powierzchnia gry, funkcja choke) crash 14”, ride 18” i hi-hat 14”. Cena ok. 25 tys. zł.

  • GEWA E-Drum Set G9 Pro L5 – potrójna rama z 3 drewnianymi korpusami “High Gloss Walnut” 10”, 12” i 14”. Werbel 14” i bas 18”. Talerze 3-strefowe (pełna powierzchnia gry, funkcja choke) crash 14”, ride 18” i hi-hat 14”. Cena ok. 26,5 tys. zł.
  • GEWA E-Drum Set G9 Pro L6 – dwie boczne ramy z 4 drewnianymi korpusami “High Gloss Walnut” 10”, 12”, 12” i 14”. Werbel 14” i bas 18”. Talerze 3-strefowe (pełna powierzchnia gry, funkcja choke) crash 14”, ride 18” i hi-hat 14”. Cena ok. 29,5 tys. zł.

  • GEWA E- Drum G9 Pro 5 SE Satin Natural – bębny na statywach Gibraltar. Tomy 10”x07” i 12”x08”, floor 14”x12”, centrala 20”x14”, werbel 14”x05”. Talerze 3-strefowe (pełna powierzchnia gry, funkcja choke) crash 14”, ride 18” i hi-hat 14”. Cena ok. 30 tys. zł.
  • GEWA E-Drum G9 Pro 5 SE Silver Sparkle – bębny na statywach Gibraltar. Tomy 10”x07” i 12”x08”, floor 14”x12”, centrala 20”x14”, werbel 14”x05”. Talerze 3-strefowe (pełna powierzchnia gry, funkcja choke) crash 14”, ride 18” i hi-hat 14”. Cena ok. 31,5 tys. zł.

Zestawy zawierające stację roboczą G5

  • GEWA E-Drum Set G5 Studio – rama z padami siatkowymi 2x10”, 12”. Werbel 12”, pad stopy 10”. Talerze (3-strefowe) ride 18” i 2x14” crash. Do tego hi-hat 14” ze statywem. Cena ok. 14,5 tys. zł.

  • GEWA E-Drum Set G5 Pro BS5 – korpusy na statywach 10”, 12”, 14”. Bęben basowy 18” i werbel 14”. Talerze (3-strefowe) ride 18” i 2x14” crash, hi-hat 14”. Statywy na hi-hat i werbel. Cena ok. 16,5 tys. zł.

Zestawy zawierające stację roboczą G3

  • GEWA E-Drum Set G3 Studio - rama z padami siatkowymi 3x10”. Werbel 12”, pad stopy 10”. Talerze (3-strefowe) ride 18” i 14” crash, hi-hat 14” ze statywem. Cena ok. 10 tys. zł.

Serwis i wsparcie Gewa Digital Drums – gdzie szukać?

Producent mocno podkreśla łatwość i płynność swojego serwisu oraz pomocy technicznej. Faktycznie, reakcja pracowników firmy jest szybka, a kontakt bardzo prosty, zarówno przez dedykowaną grupę użytkowników na Facebook, jak i poprzez kontakt na stronie, łącznie z możliwością bezpośredniej konsultacji ewentualnego problemu. Co ciekawe, dotyczy to nie tyle usterek, co pomocy w odpowiedniej konfiguracji bębnów.

Ważnym elementem są także aktualizacje i pakiety brzmieniowe. Gewa, jako dystrybutor wielu marek, dysponuje próbkami brzmień bębnów nowoczesnych jak i w stylu vintage.

Polski dealer perkusji Gewa Digital Drums, czyli Silesia Drum, jest w stałym kontakcie z producentem i jeżeli pracownicy nie będą w stanie pomóc, zrobi to natychmiast jeden z twórców tych bębnów, co jest ewenementem w skali światowej.

Serwis i aktualizacje: https://gewadrums.com/pl/service

Gewa - Made In Germany?

Bardzo istotnym argumentem w kwestii konstrukcji bębnów Gewa Digital Drums jest to, że są one w pełni pod nadzorem niemieckim, z bardzo dużym udziałem bezpośredniej niemieckiej produkcji. W zasadzie całość bębnów to produkt niemiecki, mimo że niektóre części mogą być wykonane w Chinach. Gewa jest po prostu właścicielem tej chińskiej fabryki, więc nie zleca nikomu wykonania elementów, licząc na rzetelność danego partnera. Wykonuje wszystko na halach produkcyjnych i urządzeniach zaprojektowanych i dostosowanych przez niemieckich ekspertów. Stacje robocze wykonuje w Niemczech firma Technisat znajdująca się w tzw. niemieckiej dolinie krzemowej, niedaleko od siedziby Gewa. Jak dodamy do tego hardware robiony przez DW, mamy ostatecznie nieprzypadkowy zestaw!

Gewa Drums

Oficjalny polski dealer Silesia Drum

Quiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.