Przewodnik po bębnach Gewa Digital Drums

Dodano: 06.12.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Co, gdzie i za ile? Przedstawiamy przewodnik po marce bębnów elektronicznych niemieckiego producenta Gewa. Firma ma aspiracje, by zająć silną pozycję na rynku i swoją jakością zdobyć zaufanie perkusistów.

Gewa Digital Drums – kto za tym stoi?

Gewa Digital Drums to rodzina elektronicznych instrumentów perkusyjnych, która w bardzo realnych planach będzie stopniowo rozrastać się o kolejne urządzenia. Producentem jest niemiecka firma Gewa, która znana jest w Polsce także z dystrybucji instrumentów: DW Drums, Paiste, Remo, PDP, Latin Percussion, Gretsch, Gibraltar. Zajmuje się nie tylko dystrybucją, ale również produkcją własnych autorskich instrumentów i akcesoriów. Znacznie wykracza poza świat perkusji i ma w swoim katalogu gitary, dęciaki, czy też własne pianina elektroniczne, opisane podobnie co świat perkusji - Gewa Digital Piano. Są to marki posiadające własną tożsamość i stoją za nimi oddzielne grupy ludzi.

Gewa Digital Drums – co je wyróżnia?

Producent podkreśla wysoką jakość wykonania swoich urządzeń, zarówno jeżeli chodzi o poszczególne mechaniczne komponenty zestawu, jak i samą stację roboczą. Firma postarała się połączyć dwa kluczowe elementy – czucie gry z grywalnością. Bębny mają olbrzymią paletę możliwości ustawień brzmieniowych, przy jednoczesnym swobodnym poruszaniu się za zestawem. Dysponują też pełnią, obecnie dostępnych, opcji współpracy z urządzeniami peryferyjnymi i możliwościami rejestracji. Mając wielokrotnie kontakt z tymi urządzeniami, także na etapie produkcji, potwierdzamy te założenia. Obecnie trzy dostępne serie G9, G5 i G3 to trzy poziomy zaawansowania i znajomości elektroniki przez użytkownika, przy zachowaniu komfortu gry.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.