Adam Czerwiński - Kiedy Byłem

Dodano: 22.05.2018

Burn The Priest czyli Lamb Of God pod nazwą z początków działalności zespołu nagrali album z coverami.

NAPĘD: Adam Czerwiński

TYP SILNIKA: klasyczny polski rock

TRASA: Płyta perkusisty, która perkusyjną płytą nie jest. Zestaw klasyków polskiej muzyki zagranych przez trio Czerwiński-Lemańczyk-Wądolewski z gościnnym udziałem Grzegorza Skawińskiego. Dobór piosenek oparty jest na sentymentalnym kluczu, o czym informuje autor we wkładce do płyty. Adam zachował tu bardzo przyjemny balans między oddaniem hołdu dla legendarnych wykonań, a własną interpretacją, która nadaje płycie dużo oryginalności, ponieważ są momenty, gdzie piosenki bardzo daleko odstają od oryginału. Mimo to, lider pozostawił je w klimacie w jakim zostały stworzone, co może się bardzo podobać ze względu na nasze przyzwyczajenia, czyli mówiąc obrazowo: „to samo, ale jednak coś innego”. W wielu przypadkach zrezygnowano z wokali na rzecz prowadzenia linii i tematu gitarą. Tym samym interesująco wyszło Wspomnienie Czesława Niemena. Bardzo interesująco wyszedł też znany każdemu utwór Z Kopyta Kulig Rwie, który jest chyba najbardziej odstającą od oryginału jazzową interpretacją. Adam na płycie gra różnymi technikami, od rockowego zacięcia w Oni Zaraz Przyjdą Tu, Modlitwa przez funkowe Byłaś Serca Biciem, po zamiatanie miotełkami w Jej Portret i Cała Jesteś w Skowronkach. Dominuje tu jednak subtelne i wyważone granie.

WRAŻENIA Z JAZDY: Zestaw kilku klasyków polskiej muzyki, gdzie oddane są emocje oryginału, jednak posiadają w sobie dużą dawkę działalności twórczej o indywidualnym charakterze.

ODCINKI SPECJALNE: Z Kopyta Kulig Rwie z racji popuszczenia wodzów wyobraźni. Świetnie prowadzona linia bębnów we Wspomnienie.