Warsztaty perkusyjne Łukasza Żyty w Łodzi

Dodano: 20.06.2018

Po genialnych warsztatach, które 22 kwietnia poprowadził Jan Emil Młynarski, organizatorzy przedstawiają kolejną odsłonę swoich edukacyjnych eventów. Tym razem łódzki Bajkonur odwiedzi doskonały muzyk i pedagog - Łukasz Żyta.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Warsztaty, które odbędą się 1 lipca w Bajkonurze przy ulicy Piłsudskiego 135 przeznaczone są dla wszystkich perkusistów, niezależnie od stopnia zaawansowania. Zagadnienia, które poruszy Łukasz Żyta to:

  • historia perkusji jazzowej (rola perkusistów na przestrzeni dekad począwszy od Nowego Orleanu),
  • technika werblowa (uczestnicy warsztatów proszeni są o przyniesienie własnych padów),
  • rudimenty i ich wykorzystanie w grze na zestawie perkusyjnym,
  • praca z metronomem,
  • ćwiczenia usprawniające niezależność kończyn,
  • znajomość stylów muzycznych,gra szczotkami,
  • budowanie improwizacji,
  • granie w metrach nieparzystych: 5/4, 7/4, 9/4, 11/4.

Zapisy na warsztaty przyjmowane są telefonicznie - zainteresowanych zachęcamy do kontaktu: 501601958.

Bio:

Łukasz Żyta to absolwent PZSM im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie perkusji Mirosława Żyty. W 1998 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie perkusji jazzowej Dr. Adama Buczka. Zadebiutował na jazzowej scenie w 1993 roku, biorąc udział w konkursie Jazz Juniors w Krakowie z zespołem Youth Formation. Łukasz ma w swoim bogatym dorobku udział w nagraniu 46 płyt. Aż dziesięć z nich uhonorowanych zostało najwyższymi laurami w polskim świecie muzycznym - Nagrodą Fryderyka, lub jego czeskim odpowiednikiem.

Muzycy, z którymi współpracował i nagrywał to m.in.:
Janusz Muniak , Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Olejniczak, Adam Pierończyk, Piotr Baron, Henryk Miśkiewicz, Piotr Wojtasik, Jerzy Małek, Grzegorz Nagórski, Jarosław Śmietana, Szymon Mika, Andrzej Cudzich, Jacek Niedziela – Meira, Michał Barański, Sławomir Kurkiewicz, Kuba Stankiewicz, Joachim Mencel, Michał Tokaj, Piotr Wyleżoł, Artur Dutkiewicz, Wojciech Groborz, Aga Zaryan, Grażyna Auguścik, Urszula Dudziak, Iza Zając, Ewa Bem, Bennie Maupin, David Doruzka, Jaromir Honzak, Lee Konitz, Greg Osby, Gary Thomas, Chris Cheek, Dan Tepfer, David Murray, David Friedman, Bobby Watson, Brad Terry, Stephen Riley, Dayna Stephens, Ingrid Jensen, Timucin Sahin, Steve Logan i inni.

Działalność pedagogiczna:

  • wykładowca perkusji jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach na studiach zaocznych przy Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej – 1998-2002
  • wykładowca perkusji w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej – 2003-2005.
  • od 2007 roku wykładowca perkusji jazzowej w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji w Akademii Muzycznej w Krakowie.
  • wykładowca na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Chodzieży (2002), Pradze (2004, 2005), Lesznie (2005, 2006, 2007) oraz Jaworkach (2014)

Absolwentami oraz studentami jego klas są aktywni już na polskiej scenie jazzowej i wielokrotnie nagradzani na międzynarodowych konkursach jazzowych perkusiści tacy jak: Grzegorz Masłowski, Patryk Dobosz, Piotr Budniak, Grzegorz Pałka, Maksymilian Olszewski, Bartosz Szablowski, Paweł Nowak, Kacper Kaźmierski.

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.