Nowe werble Gretsch Drums na 2020 rok

Dodano: 15.01.2020
Autor: Szymon Kubicki

Firma Gretsch zaprezentowała nowe modele werbli na 2020 rok.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Grand Prix

Linia werbli "Full Range" powiększyła się o dwa modele Grand Prix z aluminiowymi korpusami, które znajdą swoje zastosowanie zarówno podczas pracy w studio, jak i na scenie. Korpusy instrumentów wykonano z lekkiego, szczotkowanego aluminium o grubości 1,2 mm, a ich krawędzie precyzyjnie ścięto pod kątem 45 stopni. Werble posiadają obręcze 302 double-flanged oraz naciągi Remo. Dostępne rozmiary: 5x14" i 6,5x14".

Black Copper

Nie zabrakło nowości również w produkowanej w Stanach Zjednoczonych linii USA. Cienkie korpusy nowych werbli Black Copper wykonano z miedzi o grubości 1,2 mm i pokryto czarną farbą proszkową. Zdobi je wykonane laserowo logo marki, które odkrywa naturalny kolor miedzi, ukryty pod farbą. Krawędzie korpusów ścięto pod kątem 45 stopni. Wyposażenie obejmuje maszynkę Lightning Throw-Off, 42 sprężyny, obręcze die-cast oraz Snap-In key holder. Dostępne wymiary: 5x14" i 6,5x14".

Ciepłe brzmienie werbli Black Copper, o dużym zakresie dynamicznym, sprawiają, że sprawdzą się one w wielu muzycznych gatunkach. "Ich brzmienie jest naprawdę znakomite - mówi JJ Johnson z Tedeschi Trucks Band - wrażliwe, bardzo czułe i treściwe. Lubię jak te bębny grają i rezonują."

Brooklyn Standard

Tegoroczną nowością jest również zaprezentowany pod koniec 2019 roku, sygnowany werbel Brooklyn Standard opracowany wspólnie ze znanym edukatorem Mike Johnstonem. Podstawowym wymogiem, o które poprosił Mike była jak największa wszechstronność i możliwość zastosowania werbla w każdych warunkach, co wiązało się z bardzo szerokim zakresem dynamicznym i wieloma możliwościami strojenia. Wreszcie, instrument musiał zachować charakterystyczny dla Gretscha wygląd i charakter i być z założenia osiągalny dla uczniów i graczy, którzy byli gotowi do zrobienia pierwszych kroków w profesjonalnej grze na bębnach.

Brooklyn Standard powstał po 9 miesiącach prac nad prototypami i posiada korpus w rozmiarze 5,5x14" wykonany zgodnie ze standardem linii Brooklyn z sześciu warstw klonu i topoli oraz wykończony w wersji Satin Black Metallic. Krawędzie korpusu ścięto podwójnie pod kątem 45 stopni (Double 45° bearing edges) dla jeszcze lepszej optymalizacji rezonansu naciągu. Wnętrze instrumentu pomalowano na srebrno (Silver Sealer), umieszczono tam również specyfikację, rok produkcji oraz podpis Mike'a Johnstona. Na osprzęt składają się obręcze 302 z wygrawerowanym logo, maszynka Lightning Throw-Off, 42 sprężyny, lugi tube Gretscha oraz naciągi Gretsch Permatone by Remo USA.

www.gretschdrums.com/

Quiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"