Nowy werbel Gretsch Brooklyn Standard

Dodano: 26.02.2020
Autor: Szymon Kubicki

Jedną z werblowych nowości marki Gretsch na 2020 rok jest właśnie zaprezentowany oficjalnie Brooklyn Standard przygotowany wspólnie z Mike Johnstonem.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Zapowiadany już pod koniec 2019 roku, sygnowany werbel Brooklyn Standard został opracowany wspólnie ze znanym edukatorem Mike Johnstonem. Podstawowym wymogiem, o które poprosił Mike była jak największa wszechstronność i możliwość zastosowania werbla w każdych warunkach, co wiązało się z bardzo szerokim zakresem dynamicznym i wieloma możliwościami strojenia. Wreszcie, instrument musiał zachować charakterystyczny dla Gretscha wygląd i charakter i być z założenia osiągalny dla uczniów i graczy, którzy byli gotowi do zrobienia pierwszych kroków w profesjonalnej grze na bębnach.

 

Gretsch Brooklyn Standard powstał po 9 miesiącach prac nad prototypami i posiada korpus w rozmiarze 5,5x14" wykonany zgodnie ze standardem linii Brooklyn z sześciu warstw klonu północnoamerykańskiego i topoli oraz wykończony w wersji Satin Black Metallic. Krawędzie korpusu ścięto podwójnie pod kątem 45 stopni (Double 45° bearing edges) dla jeszcze lepszej optymalizacji rezonansu naciągu. Wnętrze instrumentu pomalowano na srebrno (Silver Sealer), umieszczono tam również specyfikację, rok produkcji oraz podpis Mike'a Johnstona. Na osprzęt składają się obręcze 302 z wygrawerowanym logo, maszynka Lightning Throw-Off, 42 sprężyny, lugi tube Gretscha oraz naciągi Gretsch Permatone by Remo USA.

 

www.gretschdrums.com/

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.