Will Calhoun w rodzinie Gretsch Drums

Dodano: 01.10.2020
Autor: Szymon Kubicki

Will Calhoun dołączył do oficjalnego grona artystów marki Gretsch Drums. Tym samym definitywnie zakończył współpracę z firmą Mapex.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Will Calhoun jest najbardziej znany jako perkusista zespołu Living Colour, jednak jego kreatywność i talent perkusyjny sprawiły, że nie stronił również od innych gatunków muzycznych, w tym jazzu, rocka, hip-hopu, ambientu i wielu innych. Calhoun jest także płodnym autorem tekstów i producentem, napisał muzykę do kilku filmów oraz występował i nagrywał z wieloma wybitnymi artystami, takimi jak B.B King, Mick Jagger, Paul Simon, Lou Reed, Carly Simon, Herb Alpert, Ronnie Wood, Wayne Shorter, Run-DMC i Public Enemy. Wydał sześć albumów solowych, w tym najnowszy, poświęcony wielkiemu Elvinowi Jonesowi ("Celebrating Elvin Jones" 2016). Obecnie pracuje nad nową płytą Living Color.

Calhoun niedawno odebrał swój nowy zestaw Gretsch USA Custom w kolorze Custom Grain Yellow Gloss. Jego preferowane rozmiary bębnów to 16” x 22” i 16” x 20” (bębny basowe), 8” x 8”, 9” x 10”, 10” x 12” i 11” x 13” (tomy), 14” x 16” i 16” x 18” (floor tomy) oraz werble - 6,5” x 14” Bell Brass i 6” x 13” Chrome over Brass.

 

"To zaszczyt i przyjemność dołączyć do rodziny marki Gretsch i spuścizny jej wspaniałych perkusistów, takich jak Art Blakey, Roy Haynes, Max Roach, Elvin Jones, Tony Williams, Charlie Watts, Mitch Mitchell, Vinny Colaiuta oraz legenda Bronxu i architekt Hip Hopu, Erroll “Pumpkin” Bedward. Nie mogę się doczekać odkrywania nowych muzycznych obszarów w ramach mojej współpracy z Gretsch, zaczynając od mojego zestawu Gretsch USA Custom".

https://www.gretschdrums.com/

Zdjęcie: Tim Shahady

Quiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"