Nowy polski perkusista w szeregach Paiste

Dodano: 19.10.2023
Autor: Magazyn Perkusista

Można nawet rzec, że dosłownie nowy. Legenda talerzowa przyjęła w swoje szeregi polskiego perkusistę, który wpisuje się mocno w rockowy rodowód firmy.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Na blachach Paiste grają m.in.: Inferno, Daniel Rutkowski, Piotr Kozieradzki czy też Beata Polak. Teraz w gronie użytkowników, współpracujących bezpośrednio z fabryką, jest Jacek Nowak. Perkusista znany głównie z występów w metalowym zespole Virgin Snatch, a także KAT & Roman Kostrzewski. Obecnie w szeregach Popiór, którego zbliżające się koncerty opisujemy poniżej. 

Jacek wielokrotnie opowiadał o swojej fascynacji szwajcarską marką talerzową. Tak mówi o współpracy z firmą: „Nigdy nie przypuszczałem, że będzie mi dane być przyjętym do rodziny Paiste. To jest absolutne muzyczne spełnienie dziecięcego marzenia, które urodziło się wraz z poznaniem muzyki Deep Purple, której maszyną napędową i dla mnie niezmiennym wzorem jest Ian Paice. Na blachach Polmuza pisałem wtedy flamastrem Paiste. Ian Paice, Scott Travis, Cozy Powel, Alex Van Halen - być obok nich w galerii artystów Paiste? Niech mnie ktoś uszczypnie!”

Talerze Paiste Jacka Nowaka

Lista blach, jakie wybrał perkusista, jest imponująca, ale bardzo sprecyzowana stylistycznie w stronę hard rocka i metalu. Mamy tu dominację blach z brązu B8, w obróbce którego Paiste jest na rynku bezkonkurencyjne. Talerze te świetnie sprawdzają się w kontekście w gęstych podziałach i ciężkim brzmieniu, stając się selektywnym i czytelnym akcentem uzupełniającym pasmo.

Zestaw wygląda następująco:

  • 2002 Giga Bell ride Psychoctopus 18"
  • 2002 Wild crash 18"
  • 2002 Wild crash 20"
  • 2002 Wild china 19"
  • Rude hi-hat 14" (2x)
  • Rude Novo china 18"
  • Rude Wild crash 18"
  • Signature Reflector Heavy Full crash 18" (2x)
  • Signature Full crash 18"
  • Signature Heavy china 18"

Jacek Nowak: „Jestem dozgonnie wdzięczny Christianowi Wenzelowi z firmy Paiste za zaufanie jakim mnie obdarzył. Teraz wszystko w moich rękach!

Gdzie zobaczyć na żywo?

Lada dzień Jacek Nowak zagra serię koncertów z zespołem Popiór. Trasa obejmuje następujące miasta:

27.10 - Lublin
28.10 - Olsztyn
3.11 - Żagań
4.11 - Tychy
10.11 - Krosno
11.11 - Bielsko Biała
24.11 - Gomunice
23.12 - Skarżysko Kamienna 

Dystrybutorem marki Paiste w Polsce jest firma Gewa Drums.

Foto: Magdalena Woch, Monika Krzysztofik-Hanarz

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.