Mein News Day 2020

Dodano: 13.03.2020

Na początku roku firma Meinl Distribution zaprasza sklepy, artystów oraz różnego rodzaju media na prezentację swoich nowości. Zazwyczaj polegało to na organizacji trasy po Europie i odwiedzaniu kolejnych krajów. Tym razem firma zaprosiła wszystkich do swojej siedziby.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

CZYM JEST?

Nie każdy jest w stanie pojechać na NAMM Show, dlatego Meinl Distribution wychodzi naprzeciw wszystkim swoim partnerom, którzy chcieliby zobaczyć, jak będzie wyglądała tegoroczna oferta sprzętowa. Jest to także doskonały moment na zweryfikowanie umów i kontraktów dilerskich. Innymi słowy, Meinl News Day nie jest żadnym festiwalem czy też otwartą imprezą o charakterze wyłącznie rozrywkowym, chociaż wiadomo, że firma zawsze zadba o dobrą gościnę i uatrakcyjni wszystkim czas. Przede wszystkim najważniejsze jest zaprezentowanie swoich planów i oczekiwań w kwestii działań rynkowych 2020.

NEWS DAY SPOTKANIE

Ze względu na słynne targi nasza redakcja działała na dwa fronty, więc z przyjemnością odwiedziliśmy niemiecką siedzibę. Oprócz partnerów czysto biznesowych w postaci sklepów w spotkaniu wzięli udział także nasi artyści w osobach m.in. Adama Marszałkowskiego, Tomka Torresa czy też Artura Żurka.

Meinl zawsze wprowadza bardzo miłą atmosferę i wszyscy mogą czuć się swobodnie tam na miejscu. Dzięki kilku drobnym występom, szczególnie ekipy bębniarskiej Die Schlagzeugmafia, można było poczuć namiastkę Meinl Drum Festival (tegoroczna edycja imprezy, zapowiadana na 27 czerwca została odwołana w związku z zagrożeniem związanym z epidemią koronawirusa - przyp. red.).

Tymczasem możemy spokojnie przeglądać nowości na rok 2020, a tu trzeba przyznać, że jest ciekawie, chociaż nie ma żadnej rewolucji katalogowej. Meinl Cymbals to przede wszystkim nowe blachy Meinl Pure Alloy Custom, wspaniałe dodatki do serii Byzance Extra Dry Dual (pachnie to oddzielną serią lub transformacją obecnej) oraz nowe talerze HCS Bronze. O ile te dwie pierwsze serie są modelami zawodowymi, to HCS wykonane z brązu B8 stanowią dobrą propozycję dla mniej zaawansowanych perkusistów.

Tama Drums oprócz nowych kolorów Starclassic i mahoniowego Stara zaciekawiła nas półką średnią, a mianowicie nowym Superstar Classic oraz Club-Jam Flyer Kit. W kwestii hardware mamy hi-hat Dyna Sync, który był oczywistym ruchem po zeszłorocznej premierze stopki Dyna Sync. Interesujący jest też Sizzle Touch Drop Clutch. Jeżeli chodzi o werble, duże wrażenie robi Star Hand Hammered Brass i na drugim biegunie cenowym fikuśny Metalworks Effect.

 

„NIEWYGODNY” WNIOSEK

Meinl News Day w Gutenstetten to kolejny przykład na to, że niemiecki dystrybutor traktuje polski rynek w sposób poważny i z szacunkiem, co staje ością w gardle wielu konkurentom, których drażni przyjacielska postawa firmy. Meinl nie rozdaje sprzętu na prawo i lewo, jak to zwykło się słyszeć w różnych rozmowach. Wie za to, jak zachęcić do współpracy i sam pierwszy wyciąga rękę. A to nie wszystkim łatwo przychodzi.

Meinl Distribution w segmencie perkusyjnym zajmuje się na naszym rynku markami: Meinl Cymbals, Meinl Percussion, Tama Drums, Meinl Sticks oraz Viva Rhythm, Nino i Sonic Energy.

 

Foto: Wojciech Babiński – muzyczny.pl

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.