Tama: nowe werble Star Reserve i S.L.P

Dodano: 06.03.2020
Autor: Szymon Kubicki

W tegorocznej ofercie marki Tama nie mogło zabraknąć nowych modeli werbli. Wśród nich jest mosiężny egzemplarz z linii Star Reserve oraz dwa instrumenty z serii S.L.P.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Tama Star Reserve Hand Hammered Brass

Najnowsze werbel z linii Star Reserve, prezentującej najwyższą jakość wykonania instrumentów marki, to Hand Hammered Brass w rozmiarze 5,5" x 14”. Werbel posiada korpus z mosiądzu o grubości 1,5 mm ozdobiony unikalnym wzorem młotkowania. Każdy egzemplarz jest ręcznie młotkowany przez japońskich rzemieślników (proces trwa około 0,5 godziny na jeden werbel) do dodaje nie tylko eleganckiego wyglądu, ale również wzmacnia korpus werbla. Wykończenie następuje za pomocą dwóch typów młotków - mniejszego używanego przy krawędziach korpusu i większego w jego centralnej części. Rezultatem jest doskonale zbalansowane i rezonujące brzmienie, niemożliwe do uzyskania w przypadku maszynowego młotkowania korpusu.

Instrument posiada również customowe mosiężne obręcze Mighty Hoop 2,3 mm, odpowiedzialne za czysty jasny i ostry atak, a także nieco zmodyfikowane sprężyny Super Sensitive z wysokowęglowej stali o dużej wrażliwości na niuanse uderzenia. Sprężyny posiadają zmienioną płytkę i uzwojenie oraz położone są bliżej dolnego naciągu werbla. Tama Star Reserve Hand Hammered Brass to ponadto chromowane lugi oraz osiem śrub.

 

Tama S.L.P. Bold Spotted Gum

Werbel posiada korpus w rozmiarze 6,5" x 14" i grubości 6 mm, wykonany z dziewięciu warstw drewna australijskiego eukaliptusa Corymbia maculata zwanego spotted gum. Gatunek ten cechuje się twardym, twardszym nawet niż bubbinga drewnem o dużej gęstości co przekłada się na suche brzmienie z krótkim sustainem. Werbel posiada naturalne, satynowe wykończenie.

Na osprzęt składają się: stalowe obręcze Mighty Hoops 2,3 mm, 10 śrub, chromowane, tubowe lugi MTL60 oraz sprężyny Super Sensitive ze stali wysokowęglowej.

 

Tama S.L.P. Sonic Stainless Steel

Korpus werbla o rozmiarze 6,5" x 14" został wykonany ze stali nierdzewnej o grubości 1,2 mm co przekłada się na bardzo mocne, wyraziste brzmienie. Na nowo opracowane, stalowe obręcze Ultimate Steel Mighty Hoops o grubości 3 mm oferują czystszy atak, nawet w niskim stroju.

S.L.P. Sonic Stainless Steel to również stalowe sprężyny (30 zwojów), 10 śrub oraz chromowane, tubowe lugi MTL60.

 

https://www.tama.com/

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.