Meinl HCS Trash Stack 14" i 16"

Dodano: 04.12.2015
Rodzaj sprzętu: Blachy

Nie tylko samym Byzance człowiek żyje! Niższe serie Meinl także są regularnie powiększane, a niniejszy stack jest ciekawym pomysłem. Dlaczego?

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.


Przede wszystkim dlatego, że HCS to seria talerzy dla początkujących. Najczęściej w takich seriach znajduje się niezbędne minimum dla perkusistów, co czasami wydaje mi się mało zrozumiałe, ponieważ zachętą do gry to nie jest. HCS jest jednym z wyjątków. Seria zrobiona oczywiście z mosiądzu (MS63) ma wiele fajnych dodatków, jak bell 8", dziurawy Trash crash 16" i aż 4 rozmiary chinek. Do kolekcji można dodać teraz dwa rodzaje stacków, czyli połączeń dwóch talerzy.

BUDOWA


Stacki bywają różne, testowany przez nas składa się z dwóch talerzy, z czego dolny przypomina chinkę, a górny - jak widać na zdjęciu - jest po prostu dziurawym crashem. Blachy pasują do siebie doskonale. Ze względu na układ bella w dolnej blaszce nie będziemy mieć problemów z założeniem talerzy na statyw. Talerze wykonane są w pełni mechanicznie w niemieckiej fabryce. Wykończenie w stylu tradycyjnym. Cena jest dość przyzwoita i w polskich sklepach waha się w zależności od wielkości (14" i 16") między 370 a 520 zł.

W AKCJI


Przeznaczenie stacków jest oczywiste, są to talerze efektowe, które nie każdemu pasują do koncepcji zestawu. Nasze stacki to brzmienie jasne i ciepłe, a z racji wzajemnego tłumienia także suche, praktycznie bez wybrzmienia. Są to talerze dość ciche. Wyczuwalne są nieco wrzaskliwe alikwoty, co powoduje z jednej strony, że mimo swej niezbyt dużej głośności będą czytelne w zestawie, ale znów z drugiej strony grane pojedynczo nie są specjalnie szlachetne. Stanowczo odradzamy wykorzystywanie pojedynczego dolnego talerza jako chinki. Nie ma w sobie pozytywnych cech. Jest to często spotykana sytuacja w firmowych stackach (inaczej jest, jak sami sobie składamy talerze). Pamiętajmy też, że mamy do czynienia z serią dla początkujących, wykonaną z mosiądzu, więc nie możemy tu liczyć na jakiś płynny szum z wyraźnym atakiem.

PODSUMOWANIE


Bardzo prosty i konkretny stack z nieco szklistym, wyraźnym, postawionym atakiem, przeznaczony dla perkusistów, którzy kształtują swój talerzowy gust. Sprawdzi się w naszym zestawie jako instrument rytmiczny. Dobra konfiguracja do eksperymentowania już na wczesnym etapie rozwoju. Cena jak za dwa talerze jest dość przyzwoita. Można pokusić się o sprawdzenie.

Dostarczył: Meinl Distribution (www.meinldistribution.pl)

Test ukazał się w numerze lipiec-sierpień 2015

{Podsumowanie Plusy:
+ estetyka wykonania,
+ jakość wykonania,
+ łatwość kontroli,
+ stosunek jakości do ceny.
Pomiędzy
:
+/- należy pamiętać, że to
sprzęt dla początkujących.
Minusy
:
- brak, w tym zakresie
cenowym trudno wymagać
więcej.}

Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.