Meinl Classics Custom Trash Stacks

Dodano: 28.09.2017
Rodzaj sprzętu: Blachy
Dostarczył: MEINL

Zapraszamy na serię spotkań z produktami Meinl. W tym roku firma bardzo mocno przewietrzyła swój katalog, ale nie oznacza to, że nie ma nowości zarówno w starych seriach, jak i tych, które tworzą nowy rozdział w historii firmy.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.


W tym miesiącu przyjrzyjmy się serii Classics Custom i dwóm stackom. Seria Classics Custom z pewnością nie należy do najdelikatniejszych w katalogu Meinl. Wykonana z brązu B10 jest obecnie jedną z czterech w rodzinie Classics (obok zwykłych Classics, Dark i Extreme Metal). Sukces serii potwierdza jednak fakt, że nikt nie wpadł na pomysł, by likwidować te blachy z oferty, jak to się stało z bardzo poważnymi graczami w postaci M-Series, Soundcaster i seriami B. Wręcz przeciwnie, po ciepłym przyjęciu Dark Series wydaje się, że mamy do czynienia z takim samym schematem, jak w przypadku Byzance tzn. rodziny talerzy skupionej wokół jednej idei. Prawdopodobnie tak samo będzie z serią Pure Alloy, ale to już czas pokaże.

BLASZKI

Mamy do czynienia z dwoma stackami. Dla przypomnienia stack to dwie złożone ze sobą blaszki, zazwyczaj o przeznaczeniu rytmicznym lub akcentowym, w których raczej nie używa się mechanizmu hi-hatu. Często są to zupełnie różne talerze (np. china złożona z crashem), przeważnie w tych samych rozmiarach lub lekko różniących się.

STACK CLASSICS

Są to dwa dziurawe talerze, złożone jeden na drugim w kolorze brilliant, z czego znana jest seria Classics Custom. Wykonane z brązu B10. Dostępne w dwóch konfiguracjach 12" i 16".

CHARAKTER

Talerze brzmią jasno, są przy tym sypkie, szczególnie wersja 16", która brzmi cieplej, szerzej i pełniej. Wersja 12" jest bardzo szybka, niezwykle jasna i sprawdzi się świetnie jako akcent. 16" może służyć jako świetny talerz rytmiczny, gdy potrzebujemy coś pomiędzy chinką a hi-hatem. Oba modele są bardzo łatwe w kontroli i ze swoim jasnym charakterem nie zginą w tłumie.

EFEKT STACK

Talerze brzmią krótko, na co wpływ mają dwie rzeczy. Po pierwsze jest to sam fakt formy, czyli stack. Połączenie dwóch blach tłumi samo w sobie. Druga sprawa to wykorzystanie dziurawych blach (takich, jak Trash crash w tej serii), które zawsze wybrzmiewają szybciej. Ponadto wykorzystano blachy cienkie. Szybki i w miarę mocny atak.

PODSUMOWANIE

Blachy Meinl Classics Custom Trash Stack to blachy efektowe, z czego wersja 16" spełniać będzie większą rolę z racji pełniejszego brzmienia. Wersja 12" jest dynamicznym jasnym akcentem, który sprawdzi się w muzyce wymagającej kontroli. Cena w okolicach 680 zł za 12" i 1150 zł za 16" nie jest może najniższa, ale pamiętajmy, że mówimy tu o dwóch talerzach, które dodatkowo zostały bardzo sprawnie dobrane, ponieważ złożenie dobrego stacka nie jest rzeczą oczywistą. Tu wszystko brzmi naturalnie. Warte uwagi.

Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"