Meinl Classics Custom Trash Stacks

Dodano: 28.09.2017
Rodzaj sprzętu: Blachy
Dostarczył: MEINL

Zapraszamy na serię spotkań z produktami Meinl. W tym roku firma bardzo mocno przewietrzyła swój katalog, ale nie oznacza to, że nie ma nowości zarówno w starych seriach, jak i tych, które tworzą nowy rozdział w historii firmy.


W tym miesiącu przyjrzyjmy się serii Classics Custom i dwóm stackom. Seria Classics Custom z pewnością nie należy do najdelikatniejszych w katalogu Meinl. Wykonana z brązu B10 jest obecnie jedną z czterech w rodzinie Classics (obok zwykłych Classics, Dark i Extreme Metal). Sukces serii potwierdza jednak fakt, że nikt nie wpadł na pomysł, by likwidować te blachy z oferty, jak to się stało z bardzo poważnymi graczami w postaci M-Series, Soundcaster i seriami B. Wręcz przeciwnie, po ciepłym przyjęciu Dark Series wydaje się, że mamy do czynienia z takim samym schematem, jak w przypadku Byzance tzn. rodziny talerzy skupionej wokół jednej idei. Prawdopodobnie tak samo będzie z serią Pure Alloy, ale to już czas pokaże.

BLASZKI

Mamy do czynienia z dwoma stackami. Dla przypomnienia stack to dwie złożone ze sobą blaszki, zazwyczaj o przeznaczeniu rytmicznym lub akcentowym, w których raczej nie używa się mechanizmu hi-hatu. Często są to zupełnie różne talerze (np. china złożona z crashem), przeważnie w tych samych rozmiarach lub lekko różniących się.

STACK CLASSICS

Są to dwa dziurawe talerze, złożone jeden na drugim w kolorze brilliant, z czego znana jest seria Classics Custom. Wykonane z brązu B10. Dostępne w dwóch konfiguracjach 12" i 16".

CHARAKTER

Talerze brzmią jasno, są przy tym sypkie, szczególnie wersja 16", która brzmi cieplej, szerzej i pełniej. Wersja 12" jest bardzo szybka, niezwykle jasna i sprawdzi się świetnie jako akcent. 16" może służyć jako świetny talerz rytmiczny, gdy potrzebujemy coś pomiędzy chinką a hi-hatem. Oba modele są bardzo łatwe w kontroli i ze swoim jasnym charakterem nie zginą w tłumie.

EFEKT STACK

Talerze brzmią krótko, na co wpływ mają dwie rzeczy. Po pierwsze jest to sam fakt formy, czyli stack. Połączenie dwóch blach tłumi samo w sobie. Druga sprawa to wykorzystanie dziurawych blach (takich, jak Trash crash w tej serii), które zawsze wybrzmiewają szybciej. Ponadto wykorzystano blachy cienkie. Szybki i w miarę mocny atak.

PODSUMOWANIE

Blachy Meinl Classics Custom Trash Stack to blachy efektowe, z czego wersja 16" spełniać będzie większą rolę z racji pełniejszego brzmienia. Wersja 12" jest dynamicznym jasnym akcentem, który sprawdzi się w muzyce wymagającej kontroli. Cena w okolicach 680 zł za 12" i 1150 zł za 16" nie jest może najniższa, ale pamiętajmy, że mówimy tu o dwóch talerzach, które dodatkowo zostały bardzo sprawnie dobrane, ponieważ złożenie dobrego stacka nie jest rzeczą oczywistą. Tu wszystko brzmi naturalnie. Warte uwagi.