Nowy, oficjalny polski artysta Sabian: Maciej Matuszczyk z Łydki Grubasa

Dodano: 27.03.2021

Firma Sabian znowu daje znać o sobie w Polsce w bardzo pozytywnej formie. Dołączenie do grona wykonawców wspieranych przez Sabian to wielopłaszczyznowy proces, zakończony ostateczną decyzją w centrali firmy.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.


Polski dystrybutor, firma Music Info w osobie Leszka Pająka odpowiedzialnego m.in. za kontakt z polskimi artystami, nawiązał kontakt z Maciejem Matuszczykiem. Po wymianie spostrzeżeń perkusista zespołu Łydka Grubasa został zaproszony do grona nowych użytkowników tych znakomitych talerzy.

Muzyk tak skomentował całą sytuację:

"W instrumentach Sabiana najbardziej cenię sobie przede wszystkim profesjonalizm i charakter brzmienia. Oprócz tego bardzo cenię wszechstronność i szerokość oferty, która pozwala odnaleźć „ten" set, który będzie idealnie pasował do mojego stylu gry jako perkusisty. Miałem okazję używać bardzo wielu talerzy, wybrane modele Sabiana zdecydowanie najlepiej zespoliły się z tym, co prezentujemy jako cały zespół. Poza tym to niesamowite uczucie i satysfakcja dołączyć do wspaniałej rodziny muzyków tej firmy, z których wielu od dawna jest dla mnie wielkim autorytetem"

Set, jaki wybrał Maciej, wygląda następująco:


- 14" HHX Medium Hats
- 21" HHX Raw Bell Dry Ride
- 18" HHX X-plosion Crash
- 18" HHX Evolution O-zone Crash
- 16" HH Thin Crash
- 18" HHX Chinese
- 10" Air Splash
-  8" AAX Splash

Profil FB artysty https://www.facebook.com/matuszczykdrums

Oficjalny profil Sabian Polska https://www.facebook.com/SabianPL

Firma Sabian ma bardzo mocny zestaw polskich przedstawicieli i to w każdej stylistyce m.in.: Michał Dąbrówka, Cezary Konrad, Piotr „Posejdon” Pawłowski, Bartek Pawlus, Krzysztof Klingbein, Igor Falecki, Oskar Podolski, Agnieszka Trzeszczak, Tomasz Machański.

    
Oficjalnym dystrybutorem Sabian w Polsce jest firma Music Info z Krakowa, zajmująca się również dystrybucją Aquarian, Dixon i Vic Firth.

Foto: Mariusz Tomżyński

Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.