Rodzina Paiste wita polskiego perkusistę!

Dodano: 29.09.2023
Autor: Staszek Piotrowski

Szwajcarska firma Paiste należy do tzw. Wielkiej Czwórki producentów talerzy perkusyjnych. Właśnie pochwaliła się nowym polskim artystą.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Marka Paiste to pierwsza wielka zachodnia firma talerzowa w historii, która podpisała kontrakt z polskim artystą. Tym wybrańcem na początku lat 70 zeszłego stulecia był Jerzy Piotrowski. Obecnie na talerzach Paiste grają oficjalnie m.in.: Beata Polak, Bartek „Szopix” Czerniachowski, Piotr Kozieradzki czy też Inferno.

Do tego grona dołącza teraz Mariusz Mocarski.

Mariusz Mocarski w Paiste

Dr Mariusz Mocarski to dobrze znany na polskiej scenie muzyk sesyjny, który posiada w dorobku około 50 płyt z artystami reprezentującymi szereg stylistyk. Absolwent wyższych uczelni muzycznych posiada kompleksowe perkusyjne wykształcenie, zarówno w klasyce jak i na zestawie. Zaowocowało to muzycznymi podróżami po całym świecie, jako artysta sceniczny, ale też demonstrator i konsultant. Niekwestionowany ekspert perkusji elektronicznych, częsty gość konkursów perkusyjnych w roli jurora, zaangażowany w organiczne propagowanie gry na bębnach poprzez udział w szeregu wydarzeń perkusyjnych.  

O swojej obecności w Paiste mówi: „Nie sądziłem, że po 25 latach profesjonalnego grania instrument muzyczny może jeszcze mnie tak zainspirować! Największą zaletą talerzy Paiste jest to, jak "wklejają się" brzmieniowo i dynamicznie w zespół. Mam teraz tak, że z niecierpliwością oczekuję na każdy koncert i jednocześnie zastanawiam się, jak moje talerze zagrają z kolejnym składem!

Talerze wybrane przez Mariusz Mocarskiego

Perkusista dokonał następującego wyboru. Obejmuje to blachy wykonane głównie z brązu B20 oraz jeden z B8, którego nie ma już w oficjalnym katalogu.

- 14" Masters Dark hi-hat,
- 18" Formula 602 Modern Essentials crash,
- 10" Formula 602 Modern Essentials splash,
- 20" Formula 602 Modern Essentials ride,
- 18" Masters Dark crash,
- 16" Alpha china (poza-katalogowy).

Dystrybutorem talerzy Paiste w Polsce jest firma Gewa.

Przygotował: Staszek Piotrowski

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.