Talerze crash 18” do 900 zł – rap, pop, rock, heavy

Dodano: 13.06.2024
Autor: Artur Baran i Staszek Piotrowski

Uniwersalny crash w tym rozmiarze i w takiej cenie, nie jest rzeczą prostą do upolowania, dlatego przyszykowaliśmy krótki spis dostępnych opcji.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Najwyższe formuły talerzy crash w wersji 18” to koszt w okolicach 1500 zł, a często znacznie więcej. Niższe, ale wciąż bardzo profesjonalne serie to cena ponad 1000 zł. A co z blachami poniżej tego progu cenowego? Czy tam też znajdziemy coś ciekawego?

UŻYWANE? LEPIEJ NIE.

Niektórzy kuszą się na zakup używanych talerzy crash wysokich formuł, bo to, wszakże… wysoka formuła. Pachnie to troszkę loterią. Dlaczego? Nie wiemy, które uderzenie, w teoretycznie wciąż gładką blachę, będzie jednak tym ostatnim, kiedy to struktura talerza się podda. Blacha bita setki razy może wyglądać przyzwoicie, ale wreszcie pojawia się to jedno uderzenie, kiedy sprzęt mówi „nie dam rady więcej”. I co wtedy? Pretensje? Szloch na internetowych grupach perkusyjnych?

Może jednak lepiej sięgnąć po nieco tańszą, nową blaszkę? Mamy wtedy też kilka dodatków, które warto wziąć pod uwagę, jak np.:

 • opcje zakupu,
 • formy zapłaty,
 • gwarancję.

LISTA PROPONOWANYCH TALERZY CRASH 18” PONIŻEJ 900 ZŁ

Polecamy wszystkie wymienione instrumenty, ale wyjątkowo zwracamy uwagę na pozycje okraszone komentarzem "SZCZEGÓLNIE!". Tak wyglądają nasze propozycje:

 • ZILDJIAN 18" S SERIES THIN CRASH – cena 768 zł.

Sprawdź i kup TUTAJ

Zildjian wykonany z brązu B12 co teoretycznie już na wejściu jest plusem. Mamy większe szanse na cieplejsze brzmienie, dlatego dobra jest tu wersja thin.

OPCJA: Więcej mocy i ataku uzyskamy z nieco grubszego i bardziej popularnego „brata” czyli S Series Medium Thin Crash w cenie 777 zł. Do sprawdzenia TUTAJ

 • MEINL 18" CLASSICS CUSTOM THIN CRASH – cena 839 zł. SZCZEGÓLNIE!

Sprawdź i kup TUTAJ

„Złote, a skromne”, ten słynny cytat idealnie pasuje do tej blaszki. Piękna, lśniąca o dobrze dobranej grubości. Mamy soczysty atak i płynne wybrzmienie. Ukryta perełka, która po prostu jest niedostrzegana w ogólnie paździerzowej rodzinie Classics.

 • SABIAN 18" B8X THIN CRASH – cena 777 zł.

Sprawdź i kup TUTAJ

Seria wykonana z brązu B8, ale w wersji thin. Jest wystarczająco elastyczna by nie pękać, ale ma też odpowiednią grubość, by nie wiercić w uszach.

OPCJA: Jeżeli potrzebujemy więcej rockowej agresywności mamy też B8X Medium Crash za 768 zł. Do sprawdzenia TUTAJ

 • PAISTE PST7 18" THIN CRASH – cena 499 zł. SZCZEGÓLNIE!

Sprawdź i kup TUTAJ

Lekko, leciutko i jakże przyjemnie! Kolejna mocno niedoceniana seria Paiste, wykonana z tego samego brązu co legendarna 2002. Nie dla bijących bardzo mocno! Świetna np. do mniejszych salek i lokali.

 • MEINL 18" CLASSICS CUSTOM DUAL CRASH – cena 888 zł. SZCZEGÓLNIE!

Sprawdź i kup TUTAJ

Firma Meinl w seriach innych niż drogie Byzance nie należała nigdy do przesadnie subtelnych. Opcja Dual trochę zmienia ten obraz, ale przede wszystkim dodaje nieco inny styl, godny polecenia.

OPCJA: Brzmienie matowe, suche, krótkie, dobre do rocka, ale nie tylko. No i ten wygląd. Meinl 18" Classics Custom Dark Crash w cenie 798 zł, do sprawdzenia TUTAJ

 • ZULTAN 18" CAZ CRASH – cena 639 zł SZCZEGÓLNIE!

Sprawdź i kup TUTAJ

Stosunek jakości do ceny! Jest to typowy turecki crash wykonany ze słynnego brązu B20. Ciepłe brzmienie, wyraźny atak z miękkim tłem, płynne wybrzmienie. Przykład, że nie trzeba wydawać kosmicznej kwoty, żeby mieć dobrą blachę - chyba, że chodzi nam o logo… 

OPCJE: Seria Q ogólnie jest bardzo ciekawa. Miękki i elegancki Zultan 18" Q Thin Crash w cenie 598 zł. Do sprawdzenia TUTAJ lub jego mocniejszy, jakże chwalony „kolega” - Zultan 18" Q Crash w cenie 639 zł. Do sprawdzenia TUTAJ

 • MASTERWORK 18" TROY CRASH – cena 633 zł.

Sprawdź i kup TUTAJ

Stanowczy i czytelny crash? Oto on. Marka dobrze znana, chociaż nigdy nie trafiła u nas na rzetelnego dystrybutora, a szkoda. Turecki produkt w tureckim stylu, ale w wersji świecącej. Ciepły, jasny (ale nie szklisty) akcent. Po prostu krasz!

OPCJA: Troszkę mniej agresywna, bardziej uniwersalna, również ciepła i przejrzysta - Masterwork 18" Custom Crash w cenie 718 zł. Do sprawdzenia TUTAJ

 • PAISTE 18" PST8 REFLECTOR MEDIUM CRASH – cena 599 zł.

Sprawdź i kup TUTAJ

Dla fanów pięknych błyszczących blaszek. Bardzo niedoceniana seria. Paiste to mistrzowie obróbki brązu B8. Wersja Medium jest rockowa i stanowcza, ale taki wygląd blachy wydaje się iść w parze właśnie z taką stylistyką muzyczną.

OPCJA: Będzie to nieco droższa blaszka Paiste 18" 900 Series Crash za 699 zł. Do sprawdzenia TUTAJ

Przygotowali: Staszek Piotrowski i Artur Baran

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.