Zagraj w to z kobietą - Beata Polak - Odcinek 2B

Zagraj w to z kobietą
Dodano: 25.09.2017

Odcinek 2B nowej szkoły Beaty Polak.

Witam was w kolejnym odcinku. Nie jest to klasyczna szkółka prowadząca was przez podstawy gry - od trzymania pałek do sukcesywnie rozwijających się zagadnień - bo tego dookoła macie aż nadto. Zajmujemy się rytmami, które mogą okazać się pomocne w waszych działaniach muzycznych. Wspiera mnie w poczynaniach Piotr "Mańkover" Mańkowski - gitarzysta i lider zespołu Wolf Spider/Wilczy Pająk.W poprzednim odcinku przedstawiłam 3 niezależne rytmy, w których stopa i werbel były podporządkowane riffowi gitary, natomiast dziś zaprezentuję 3 sposoby realizacji tego "podporządkowania" jednemu, niezmiennemu riffowi.Wszystkie przykłady będą w takcie na 7/8. W pierwszym z nich melodia gitary jest realizowana przez werbel, co nadaje melodii bardzo punktowy charakter.

W drugim przykładzie melodię również prowadzi werbel, ale zagęszczamy dogrywane pojedyncze stopy przez rozdrobnienie ich na podwójne uderzenia, co mocno nadaje motoryki riffowi.

Przykład trzeci to zrealizowanie melodii zarówno przez werbel, jak i stopę, akcentując każde uderzenie chiną, przez co uzyskujemy charakter ciężkiego, a nawet patetycznego i finalnego wykończenia riffu.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.