Porównanie naciągów: Aquarian, Attack, Code, Evans, Remo

Dodano: 21.06.2018
Rodzaj sprzętu: Naciągi

Często pojawiają się różne dyskusje, czy to w zamkniętym gronie towarzyskim, czy też w otwartej formie np. w Internecie na temat jakości naciągów poszczególnych firm. Dotyczy to zarówno brzmienia, jak i trwałości, a wszystko opiera się oczywiście o cenę. Pokusiliśmy się więc o test, jakiego u nas jeszcze nie było.

Temat perkusyjnych membran stał się bardzo gorący po słynnych podwyżkach, mających na celu wyrównanie pułapu cen w całej Europie. Szkoda tylko, że Niemiec za swoją pensję może kupić znacznie więcej skór niż polski bębniarz. W związku z tym zaczęto szukać optymalnych rozwiązań, które uratowałyby portfel. W tym czasie na rynku pojawiły się dwie zupełnie nowe marki, brytyjskie Code i polskie WS Drumheads. Naciągi obu marek produkowane są w Chinach. Dodatkowo powrócił na rynek stary gracz w postaci membran Attack, na których od lat grają Eric Singer z KISS i Terry Bozzio. Oczy perkusistów z większą łaskawością skierowały się też w stronę membran Aquarian, na których swoje karkołomne partie wygrywa Tomek Łosowski. Dyskusja na temat membran wciąż jest gorąca, chociaż wiele osób pogodziło się ze stanem rzeczy.

A jaka jest rzeczywista różnica między tymi naciągami? Czy chodzi tu tak naprawdę jedynie o brzmienie?

Założenia – Podstawowym kryterium niniejszej prezentacji był wspólny mianownik zebranych naciągów. Membrany miały reprezentować ten sam charakter i być skierowane do tego samego odbiorcy w kwestii konstrukcji, a także stylistyki muzycznej. Ponadto musiały być to naciągi, które mają polską dystrybucję i można dostać je w rodzimych sklepach perkusyjnych (nie wszystkich), co najmniej poprzez drogę wysyłkową. Trzecim bardzo istotnym kryterium był sam fakt uniwersalności naciągów. Miały to być membrany w popularnej wersji, często kupowanej przez perkusistów. Braliśmy pod uwagę do wyboru naciągi jednowarstwowe i dwuwarstwowe w wersji powlekanej lub przezroczystej bez żadnych ringów wzmacniających i łat. Wybór padł na dwuwarstwowe powlekane z racji ich zwiększonej trwałości. Dodatkowo wybraliśmy trzy najczęściej wykorzystywane rozmiary z wyjątkiem wersji 16”), które powinny oddać charakter serii.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.