LP M201-AW Matador Bongos

Dodano: 05.12.2018
Rodzaj sprzętu: Perkusjonalia
Dostarczył: LATIN PERCUSSION

Matador Bongos to bardzo ciekawa propozycja Latin Percussion dla perkusjonistów szukających profesjonalnej jakości dźwięku bongosów. Trudno napisać, że dostępnych w przystępnej cenie. Za to już o wiele łatwiej, że o bardzo atrakcyjnym wyglądzie. Jak sprawdzą się w boju?

Pierwsze, na co zwraca się uwagę po wyjęciu instrumentu z pudełka – ma imponujące rozmiary dwóch bębnów, z których się składa. Macho: 7-1/4” , zaś Hempra: 8-5/8”. Są one zauważalnie większe niż standardowe rozmiary tych instrumentów, zwłaszcza tych z niższej półki cenowej. Niestety, seria Matador od LP nie jest tania. Za instrument trzeba zapłacić od 600 do 800 złotych, ale jeśli już trochę gracie na bongosach, ograliście przyzwoicie tańsze instrumenty, warto rozważyć poważniejszy wydatek na bongi, które słyną z tego, że mają tradycyjne brzmienie i świetnie prezentują się nie tylko na scenie. Zapewniam was, że przesiadka z taniego instrumentu na Matadora, będzie bardzo przyjemnym, ciekawym doświadczeniem.

DLA ZAWODOWCA

Dlaczego? Po pierwsze – jakość wykonania. „Matadory”, jak o nich powszechnie się mówi na forach, to już nie zabawka, tylko bardzo solidne, ciężkie bębny. Bongosy te mają absolutnie zawodowe rozmiary bębnów Hempra i Macho, a co najważniejsze – wykonane zostały z syjamskiego dębu, bardzo mocnego drewna, co gwarantuje brzmienie klarowne, o długim sustainie, zwłaszcza niskich tonów. Jeśli dotychczas graliście na tanim i lekkim instrumencie, twardość korpusów przy sporej wadze instrumentu (około 6 kilogramów), będzie dla was dużą zmianą, bardzo zauważalną podczas zaprzyjaźniania się z tym instrumentem. Długo nie mogłem przyzwyczaić się do tego, że między kolanami trzymam instrument o wiele cięższy od poprzedniej „zabawki”. Oczywiście producent zadbał o to, by grając na Matadorach bez statywu, trzymając bębny między nogami, można było wygodnie dostosować ich położenie, luzując nieznacznie łącznik dwóch korpusów. Ciężar ma też swoje zalety. Jeśli masa instrumentu jest większa, tym stabilniej zachowuje się on podczas uderzania w niego. Jeśli bębny mają ciut większe rozmiary, tym łatwiej i wygodniej się w nie uderza. Tym większe jest także spektrum dźwięków, jakimi możemy pracować. Nic więc dziwnego, że instrumenty te są jednymi z najchętniej wybieranych przez zawodowych muzyków.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.