Warsztaty Maćka Gołyźniaka

Dodano: 19.09.2017

Na początku października Maciek Gołyźniak zagra serię warsztatów perkusyjnych pod słynnym już hasłem #TrzebaCwiczyc


O czym będą warsztaty? Najlepiej jak wypowie się sam artysta: "Prowadzę warsztaty z nadzieją na interakcję z uczestnikami. Jestem zdania, że przy dzisiejszym udziale internetu w edukacji, nie może się nadarzyć lepsza okoliczność jak spotkanie z kimś, kto większą część swojego życia spędził na scenie czy w studio i może uzupełnić czy nawet zweryfikować tę uniwersytecką, czy choćby tę internetową wiedzę" - mówi Maciej. "Staram się wyraźnie stawiać akcenty i wykazywać różnice między wyobrażeniem a rzeczywistością branży i zawodu. Oczywiście nie omijam tematów technicznych, brzmieniowych czy nawet artykulacyjnych, używam do tego muzycznych przykładów, ale stronię na ile to możliwe, od wiedzy dostępnej szeroko w dzisiejszych czasach. Jeśli podaję przykłady konkretnych orkiestracji czy zagrywek, zawsze robię to w kontekście muzycznym nigdy dla samej sztuki. Ponieważ sam od lat mając świadomość miejsca perkusji i w aranżu i muzycznym kontekście stawiam na barwę, kolor i wspomnianą orkiestrację to również na warsztatach mocno akcentuje te aspekty gry, jako w moim rozumieniu najistotniejsze i dające szansę na wyróżnienie się spośród mnóstwa znakomicie grających muzyków. Na tyle na ile pozwalają mi umiejętności i doświadczenie, promuję indywidualne podejście, szukanie niestandardowych rozwiązań i koncepcji gry, które w dzisiejszych, pełnych wybitnie posługujących się instrumentem ludzi, są jedynym sposobem na podkreślenie swojej indywidualności."

Czego muzyk spodziewa się od uczestników warsztatów? "Byłoby mi bardzo miło, spotkać się ze zrozumieniem tej koncepcji i aktywnym uczestnictwem w zajęciach, liczę na interakcję i wymianę doświadczeń. Nie mam bowiem monopolu na wiedzę i nie raz mówiłem już o własnych warsztatach jako o doświadczeniu pouczającym i absolutnie dla mnie ważnym."

 

Perkusista zagra cztery warsztaty w październiku:

7 (sobota) Wałbrzych w ramach Drumfest (Zespół Szkół Muzycznych)

8 (niedziela) Opole w ramach Drumfest Weekend

11 (środa) Bydgoszcz w sklepie Drum Center

12 (czwartek) Warszawa w ramach Pro Drum Po Godzinach

Wejściówki na warsztaty Drumfest (7 i 8.10) można nabyć w www.ticketpro.pl. sieci Empik, MediaMarkt i sklepach Ragtime. Wejściówki na warsztaty w sklepie Drum Center (11.10) można dostać w sklepie Drum Center (drumcenter.pl). Podobnie wejściówki na warsztaty Pro Drum Po Godzinach (12.10) w sklepie Pro Drum (prodrum.pl).

Wszelkie szczegóły związane z imprezami będziemy podawać na bieżąco, ewentualnie prosimy o kontaktowanie się z miejscem występu.

 

Organizatorem trasy jest firma SONOR i dystrybutor marki w Polsce, firma Musik Meyer.

Patronat medialny objął magazyn Perkusista.
Foto: Radek Zawadzki