Brad Wilk wybrał Ludwig

Dodano: 19.07.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Bębny, które „zbudowały rocka”, tak czasami mówi się o marce Ludwig. Właśnie za takimi bębnami zobaczymy muzyka podczas koncertu w Polsce.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Perkusista Rage Against The Machine (znany też z Audioslave i ostatniej płyty Black Sabbath) jest obecnie w długo wyczekiwanej trasie koncertowej, która miała mieć miejsce już w 2020 roku, ale z wiadomych względów wielki powrót Rage’ów musiał zaczekać i okres milczenia scenicznego przedłużył się z 9 do 11 lat. Kapela, jak zawsze, mocno angażuje się w sprawy społeczne i podczas swoich występów zbiera pieniądze na kolejne działania charytatywne.

Brad Wilk, perkusista bezkompromisowy, charakteryzujący się niezwykle organicznym stylem gry, a tym samym brzmieniem, zdecydował się na ponowne skorzystanie z instrumentów marki Ludwig, z którą już niejednokrotnie krzyżował pałki. Mimo wszystko, ostatnie lata jego aktywności bardziej były kojarzone z marką Gretsch.

Powrót do korzeni Brada to póki co dwa zestawy. Widoczny na głównym zdjęciu Classic Maple Custom Imperial Coat “Pangea Green” and Black Stripes oraz poniższy Vistalite Amber Outfit, będący nawiązaniem do ikonicznego zestawu Ludwig Johna Bonhama, tym bardziej, że Brad korzysta również z blach Paiste.

Dystrybutorem marki Ludwig w Polsce jest firma Music Media z Opola.

Zdjęcia: Ludwig Drums

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.