Brad Wilk wybrał Ludwig

Dodano: 19.07.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Bębny, które „zbudowały rocka”, tak czasami mówi się o marce Ludwig. Właśnie za takimi bębnami zobaczymy muzyka podczas koncertu w Polsce.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Perkusista Rage Against The Machine (znany też z Audioslave i ostatniej płyty Black Sabbath) jest obecnie w długo wyczekiwanej trasie koncertowej, która miała mieć miejsce już w 2020 roku, ale z wiadomych względów wielki powrót Rage’ów musiał zaczekać i okres milczenia scenicznego przedłużył się z 9 do 11 lat. Kapela, jak zawsze, mocno angażuje się w sprawy społeczne i podczas swoich występów zbiera pieniądze na kolejne działania charytatywne.

Brad Wilk, perkusista bezkompromisowy, charakteryzujący się niezwykle organicznym stylem gry, a tym samym brzmieniem, zdecydował się na ponowne skorzystanie z instrumentów marki Ludwig, z którą już niejednokrotnie krzyżował pałki. Mimo wszystko, ostatnie lata jego aktywności bardziej były kojarzone z marką Gretsch.

Powrót do korzeni Brada to póki co dwa zestawy. Widoczny na głównym zdjęciu Classic Maple Custom Imperial Coat “Pangea Green” and Black Stripes oraz poniższy Vistalite Amber Outfit, będący nawiązaniem do ikonicznego zestawu Ludwig Johna Bonhama, tym bardziej, że Brad korzysta również z blach Paiste.

Dystrybutorem marki Ludwig w Polsce jest firma Music Media z Opola.

Zdjęcia: Ludwig Drums

Quiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"