Świeży rytm i groove w Sabian

Dodano: 21.03.2024
Autor: Magazyn Perkusista

Polski dystrybutor marki Sabian wszedł we współpracę z niesamowicie obiecującym perkusistą młodego pokolenia.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Sabian przygląda się współczesnym perkusistom, którzy mocno rokują na przyszłość. Takim jest właśnie Kacper Kaczyński, który może pochwalić się już całkiem niezłym dorobkiem. Zdobył Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Perkusyjnego YOUNG DRUM HERO w 2021 r. co czyni go najmłodszym laureatem, a oceniany był między innymi przez George Kolliasa i Cezarego Konrada. To uczyniło go również naszą „Nadzieją na 2022 r.” w rocznym podsumowaniu. Czy mieliśmy rację? Chyba tak!

Kacper Kaczyński z Sabian

Potencjał perkusisty dostrzegł jeden z największych „szlifierzy perkusyjnych talentów” w Polsce, jakim jest wirtuoz basu, wybitny artysta Wojtek Pilichowski. Kacper w styczniu tego roku nagrał z popularnym Pilichem płytę „Live Conjunction”.

W swoim dorobku ma występy z takimi artystami jak: Natalia Przybysz, Ania Dąbrowska, Kamil Bednarek, Artur Gadowski, Zuza Jabłońska, Piotr Tłustochowicz. Od 2022 roku bębni w zespole jazzowym Funky Bomba Trio Collective Project, który zaliczył występy na wielu uznanych koncertach i festiwalach, a także konkursach, z których wracał z nagrodami.

Na co dzień korzysta z bębnów Pearl (Reference Pure) oraz werbla polskiej firmy Tohok. Na temat marki Sabian wypowiada się następująco: „Na talerzach Sabian gram od kilku lat, zachwyca mnie ich wszechstronne i szlachetne brzmienie. Moimi ulubionymi seriami są HHX Evolution charakteryzujące się uniwersalnym, kolorowym i jasnym brzmieniem oraz HHX Complex, które zachwycają piaszczystym i szerokim brzmieniem. Moim zdaniem Sabian oferuje największy wybór wszystkich rodzajów talerzy. Każdy perkusista, bez względu na rodzaj muzyki jaki gra, znajdzie w Sabianie brzmienie, które dla niego jest najlepsze.”

Obserwuj Kacpra:

INSTAGRAM

FACEBOOK

YOUTUBE

Dystrybutorem marki Sabian w Polsce jest firma Audiomusica (Music Info Group) z Krakowa.

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.