Krakowski festiwal perkusyjny wraca!

Dodano: 18.10.2023
Autor: Magazyn Perkusista

Z wielką przyjemnością informujemy o kolejnej edycji krakowskiego festiwalu perkusyjnego „Źródła i inspiracje”. Wydarzenie ciekawe, oryginalne i… inspirujące.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Festiwal wraca do muzycznego kalendarza po trzyletniej przerwie. Rok temu pożegnaliśmy profesora Jerzego Pilcha, który przez lata tworzył to niezwykle ważne muzyczne wydarzenie. Festiwal swoim kolorytem i różnorodnością prezentuje wielorakie oblicza perkusji rozumianej w najszerszym znaczeniu. Dlatego też mamy do czynienia nie tylko z typowym zestawem perkusyjnym, ale też ujęciem klasycznym, czy też bębnieniem o charakterze egzotycznym z różnych rejonów świata. Stąd taka właśnie nazwa, która świetnie opisuje kształt wydarzenia. Tym samym impreza doskonale wpisuje się w charakter miejsca, gdzie jest organizowana.

Informacje ogólne

XIV Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny „Źródła I Inspiracje” odbędzie się w dniach 27-31 października w Krakowie. Koncerty i warsztaty odbywają się w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej.

- Dokładny plan festiwalu znajduje się pod tym linkiem PLAN FESTIWALU

- Link do wydarzenia na Facebook FESTIWAL PERKUSYJNY

Tegoroczne „Źródła i inspiracje”

Dyrektor festiwalu, dr hab. Maciej Hałoń tak opisuje plan koncertów i warsztatów:

W tegorocznej edycji usłyszymy trzy zróżnicowane koncerty:

Dzień pierwszy - „Nowe brzmienie perkusji” - czyli trochę muzyki eksperymentalnej, z elementami elektroniki, ale także klasyka perkusyjna w wykonaniu wieloosobowych formacji. Tego dnia zaprezentują się dla Państwa Dominik Dołęga, na co dzień tworzący i koncertujący w Szwajcarii w projekcie Lithops, Stefan Raczkowski w swoim najnowszym projekcie Superminimalism z muzyką improwizowaną i elektroniką oraz grupa perkusja Amadrums, która zrzesza perkusistów AMKP.

Dzień drugi - „Ach ten jazz” - jazzowa odsłona festiwalu, w której zaprezentują się znakomici artyści: Paweł Dobrowolski - perkusja, Radosław Szarek - wibrafon oraz wykładowcy Katedry Jazzu AMKP. Koncert zwieńczy występ Big-Bandu AMKP pod kierownictwem znakomitego lidera i aranżera Wojciecha Groborza.

Na finał - „Powrót do korzeni”, koncert pełen energii, tradycyjnych rytmów brazylijskich i muzyki bliskiego wschodu wykonywanej na ludowych instrumentach. A to wszystko w wykonaniu zespołów Bloco Pomerania oraz Hamdam.

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.