12 piosenek Mike’a Manginiego w Dream Theater

Dodano: 03.11.2023
Autor: Maciej Nowak

Mike grał w zespole przez 13 lat, nagrał 5 albumów studyjnych. To wystarczający zestaw kompozycji, by pokusić się o wybór najciekawszych momentów.

Sposób gry Mike’a Manginiego zawsze budził wiele emocji. Jest bezwzględnie jednym z czołowych perkusistów na świecie pod kątem zaawansowania technicznego i perkusyjnej świadomości, co szlifował latami m.in. jako wykładowca w legendarnej szkole Berklee College of Music, jednak jego karkołomne partie, o ile świetnie sprawdzały się np. u Steve’a Vaia, nie do końca wszystkim pasowały w Dream Theater. Z jednej strony, w tym okresie zespół zaczął wchodzić w nieco absurdalną formę przerostu formy nad treścią (zmęczenie zarzynaniem się było jednym z powodów odejścia Portnoya), ale puls gry Manginiego był zgoła inny od bardziej organicznego pulsowania Portnoya. Mimo wszystko, nagrał pięć pełnowymiarowych płyt, gdzie znajdziemy kilka naprawdę ciekawych momentów. Mike Portnoy raczej nie złapie się niestety za te ciekawsze, chociażby z racji tego, że są kompletnie poza jego zasięgiem umiejętności warsztatowych. Z drugiej strony… to bardzo złożony charakter.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.