XIX Young Drum Hero – najważniejszy konkurs gry na zestawie!

Dodano: 29.06.2024
Autor: Magazyn Perkusista

Najbardziej prestiżowy konkurs gry na zestawie perkusyjnym w kolejnej odsłonie. Jak wziąć w nim udział i co nas czeka?

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Young Drum Hero jest bez wątpienia najbardziej rozpoznawalnym i uznanym w Polsce konkursem gry na zestawie perkusyjnym. Odbywa się co roku w ramach opolskiej legendy festiwalowej Drumfest. Konkurs skierowany jest do wszystkich perkusistów tzn. tych, którzy pobierają nauki w różnego rodzaju placówkach i instytucjach oraz tych, którzy kształcą się indywidualnie.

Konkurs zawsze charakteryzowały świetne nagrody oraz wybitne jury w skład, którego wchodzą uznani artyści, nie tylko z Polski. Jurorami Young Drum Hero byli m.in. Michał Dąbrówka, Mike Terrana, Jerzy Piotrowski, Rick Latham, Russ Miller, Cezary Konrad, George Kollias, Beata Polak, Jason Sutter czy też Maciej Gołyźniak.

Konkurs jest również doskonałą promocją dla nauczycieli, których udział w kształceniu finalistów jest wyraźnie podkreślany. Wielu nauczycieli i szkół perkusyjnych szykuje swoich uczestników bezpośrednio do zmagań na scenie, gdzie oceniana jest nie tylko sama gra, ale zachowanie, przestrzeganie zasad fair play, umiejętność radzenia sobie ze stresem czy też nawet odpowiedni dobór repertuaru.   

Jury edycji 2023, od lewej: Marek Kapłon, Piotr Pniak, Russell Gilbrook.

XIX Young Drum Hero 2024

Tegoroczna, tradycyjnie dwudniowa, edycja odbędzie się 26-27 października 2024 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Opolu. Zostanie poprzedzona ELIMINACJAMI na podstawie nagrań nadesłanych do 15 września.

Rywalizacja odbędzie się w dwóch grupach wiekowych:

Grupa I: uczestnicy w wieku do lat 16
Grupa II: uczestnicy w wieku od lat 17 do lat 23

Eliminacje do Young Drum Hero 2024

Pierwszy etap eliminacyjnych to bardzo prosta formalność.

Do dnia 15 września 2024 na adres mailowy ydh@drumfest.pl należy wysłać mail o tytule YDH GR I lub YDH GR II – w zależności od grupy, a w nim:

- wypełniony formularz zgłoszeniowy (do pobrania poniżej)

- link do nagrania YouTube (który jest też zamieszczony w formularzu)

O wynikach eliminacji uczestnicy zostaną poinformowani mailem do dnia 30 września 2024 roku. Również na stronie magazynu Perkusista pojawi się lista osób, które 26-27 października zaprezentują swoje umiejętności przed jury.

Materiały do pobrania:

Regulamin Konkursu

Formularz zgłoszeniowy

 

Nagrody w konkursie Young Drum Hero 2024

W tym roku sponsorem nagród jest firma Audiomusica. Dzięki niej laureaci otrzymają instrumenty i akcesoria marek Sabian, Dixon, Aquarian czy też Nexon. Przewidywanych jest 7 grup nagród: Grand Prix oraz 1, 2 i 3 miejsce w dwóch grupach wiekowych.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem.

Magazyn Perkusista jest oficjalnym patronem konkursu.

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.