Musikmesse - nagrody MIPA 2019

Dodano: 09.04.2019

Podczas tegorocznych targów Musikmesse we Frankfurcie, ogłoszeni zostali zwycięzcy 20 edycji nagród MIPA (Musikmesse International Press Awards).

W tym roku, dziennikarze z branży muzycznej głosowali na najciekawsze i najlepsze sprzęty muzyczne w 17 kategoriach, w tym 5 perkusyjnych. Do każdej kategorii nominowane były 3 produkty. Poniżej możecie zapoznać się z listą nominowanych i wygranych w każdej kategorii perkusyjnej.

(każdy produkt jest podlinkowany do artykułu tematycznego lub strony produktu)

 

AKCESORIA PERKUSYJNE I HARDWARE

INSTRUMENTY PERKUSYJNE

TALERZE PERKUSYJNE

PERKUSJE AKUSTYCZNE

PERKUSJE ELEKTRONICZNE

Kilka słów komentarza od naszej redakcji:

Po ogłoszeniu wygranych i uhonorowanych nagrodami MIPA 2019, naszło nas kilka refleksji.

Troszkę zaskoczyła nas wygrana Yamahy w kategorii bębnów akustycznych, ponieważ naszym zdaniem, pewniakiem w tym przypadku była Tama Starclassic Walnut - nazywana nowym Performerem.

Wiele razy wspominaliśmy już o bębnach elektronicznych Gewy - Workstation G9 i faktycznie o nich z całej trójki nominowanych mówiło się chyba w tym roku najgłośniej (dlatego zostały nominowane także w kategorii NAJBARDZIEJ INNOWACYJNY PRODUKT - chociaż w niej nie wygrały). Ciekawostką jest jednak to, że te bębny nie są jeszcze dostępne na rynku... co nas odrobinę zastanawia.

Ostatecznie, nagrody zostały już przyznane i w ten oto sposób Yamaha zgarnęła dwie statuetki, Meinl również dwie i Gewa jedną.

Wszystkim wygranym, ale również i nominowanym firmom, serdecznie gratulujemy!