Meinl Stick & Brush z nową polska artystką!

Dodano: 23.09.2023
Autor: Artur Baran

Niemiecki producent pałeczek perkusyjnych, krok po kroku, powiększa swoją ofertę, a także katalog artystów, z którymi współpracuje.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Meinl Stick & Brush jest firmą stosunkowo młodą, powstałą w 2018 roku. Jest to drugie podejście firmy Meinl do produkcji tego rodzaju sprzętu i na tę chwilę wszystko idzie w dobrym kierunku. Oferta powiększa się w rozsądnym tempie, opierając się na przemyślanych ruchach i długo sprawdzanych produktach. Sygnaturami pałek mogą pochwalić się: Luke Holland, Calvin Rodgers, El Estepario Siberiano oraz Zack Grooves. Firma oferuje też malety, rózgi, miotełki, pałki timbale. Używa oczywiście hikory, ale też klonu.

Nowa polska perkusistka Meinl Stick & Brush

Do grona użytkowników pałek Meinl dołączyła pierwsza perkusistka. Ania Tkaczyk jest laureatką jednej z edycji międzynarodowego konkursu Hit Like A Girl, gra również w zespole Michała Szpaka oraz zajmuje się działalnością edukacyjną w uznanej warszawskiej szkole Drum Academy. Jest też młodszą siostrą Adama Tkaczyka, perkusisty zespołu Kombii.

Ania wybrała model Hybrid 5A – Hard Maple – SB136

Na naszych łamach mówiła o sobie: „Zdaję sobie z tego sprawę, ale perkusja jest częścią mojego życia i nie potrafiłabym z niej zrezygnować. Idę w zaparte, ale jestem człowiekiem, który lubi pokazywać samemu sobie, że potrafię. Jeżeli założę sobie jakiś cel, to do niego dążę. Po prostu.”

Polscy perkusiści Meinl Stick & Brush

Maciej „Ślimak” Starosta był pierwszym polskim perkusistą w firmie i był też pierwszym perkusistą w ogóle, któremu wykonano własne nadruki na pałeczkach. W tej chwili dopracowywany jest jego oryginalny, własny model pałek (bardzo niekonwencjonalny!). Obecnie lista polskich perkusistów będących oficjalnymi użytkownikami Meinl Stick and Brush wygląda następująco:

Odwiedź producenta: Meinl Stick & Brush

Przygotował: Artur Baran

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.