Kodeks rudymentarny cz.11

Kodeks rudymentarny
Claus Hessler
Dodano: 11.05.2020

Rudyment 7-stroke roll przedstawiany jest na wiele sposobów, dlatego dziś przyjrzymy się tradycyjnej budowie przedstawionej w Kodeksie Rudymentarnym, aby bardziej zrozumieć jego strukturę oraz nakarmić nie tylko nasz umysł, lecz dać również paliwo do ćwiczeń.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Przypominam, że nuty nad linią grane są prawą ręką, a te pod linią lewą. Duże nuty są akcentowane, a małe powinny być grane ciszej np. jako duszki.

The 7-STROKE ROLL (na plakacie rudymentarnym znajduje się pod numerem 37)

Powyżej zostały przedstawione dwa „klasyczne” ułożenia nutek rudymentu 7-stroke roll. Pierwszy bazujący na wartościach szesnastkowych i drugi bazujący na wartościach trioli szesnastkowej, a następnie poprzez „podwojenie” ich pozycji. Oba przykłady ukazane zostały w klasycznych źródłach rudymentarnych autorów takich, jak Charley Wilcoxon oraz John Pratt.

Jednakże rozszerzenie (uncollapsing) odległości pomiędzy nutkami rudymentu 7-stroke roll może dać ci jeszcze więcej sposobów na wykorzystanie tej frazy i tym samym stworzyć interesującą grupę siedmiu nutek, którą można zacząć w dowolnym miejscu frazy.

Mając to na uwadze cykl siedmiu przykładów gotowych do użycia na zestawie perkusyjnym został przedstawiony poniżej.

Jeśli chcesz zobaczyć i usłyszeć to ćwiczenie, napisz wiadomość z zapytaniem na mój profil Instagram, a ja w odpowiedzi umieszczę post lub story! Jeśli chcesz posiadać swój własny plakat Kodeksu Rudymentarnego napisz do nas na profilu Facebook lub na stronie www.openmindeddrumming.com

Claus Hessler

 

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.