Kodeks rudymentarny cz.10

Kodeks rudymentarny
Claus Hessler
Dodano: 14.04.2020

Witam ponownie w naszym kodeksie rudymentarnym! Mamy nadzieję, że spodobały się wam nasze poprzednie odsłony. Przejdźmy do dalszych działań w kierunku zrozumienia naszej perkusyjnej historii.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Tym razem skupimy się na najczęściej używanym rudymencie z grupy roll, czyli 6-stroke roll! Kolejnością uderzeń rudyment ten podobny jest do rudymentu Paradiddle-diddle, lecz różni się on oczywiście odmienną strukturą rytmiczną.

Przypominam, że nuty nad linią grane są prawą ręką, a te pod linią lewą. Duże nuty są akcentowane, a małe powinny być grane ciszej np. jako duszki.

(wykaz wszystkich rudymentów ukazał się jako plakat w numerze grudniowym Perkusisty oraz na ostatniej stronie numeru lutowego – do nabycia na stronie www.ulubionykiosk.pl). Mniejsza wersja do wglądu poniżej.

The 6-STROKE ROLL (na plakacie rudymentarnym pod numerem 36)

Grając wiele rudymentów, ważne jest, abyśmy byli w stanie rozpoczynać i kończyć je w dowolnym momencie (tworząc wersje reversed oraz inverted). To samo tyczy się omawianego dzisiaj 6-stroke roll. Poniżej przedstawiam ćwiczenie, które ukazuje różne pozycje ułożenia rudymentu 6-stroke roll w takcie, o których z pewnością wcześniej nie pomyśleliście! Po drodze czeka was parę niespodzianek, które sprawią, że spojrzycie na 6-stroke roll z innej perspektywy.

Jeśli chcesz zobaczyć i usłyszeć to ćwiczenie, napisz wiadomość z zapytaniem na mój profil Instagram, a ja w odpowiedzi umieszczę post lub story! Jeśli chcesz posiadać swój własny plakat Kodeksu Rudymentarnego napisz do nas na profilu Facebook lub na stronie www.openmindeddrumming.com

Claus Hessler

Opracowanie polskie: Bartosz Dudek
Korekta: Justyna Janik, Szymon Fortuna

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.