Kodeks rudymentarny cz.12

Kodeks rudymentarny
Claus Hessler
Dodano: 22.06.2020

Tym razem popracujemy nad ponadczasowym klasykiem The Double Paradiddle lub „Coup Volant” w nazewnictwie francuskim.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Dosłowne tłumaczenie tego terminu nawiązuje do „latającej” właściwości tej frazy. Niejednokrotnie, w szczególności w nazewnictwie francuskim, terminy określające rudymenty miały wymiar prawdziwie poetycki.

Przypominam, że nuty nad linią grane są prawą ręką, a te pod linią lewą. Duże nuty są akcentowane, a małe powinny być grane ciszej np. jako duszki.

The DOUBLE PARADIDDLE (na plakacie rudymentarnym znajduje się pod numerem 12

Poniżej przedstawiam ćwiczenie, które jest częścią książki OPEN-HANDED PLAYING VOL. 2, aby pokazać bardziej nowoczesny sposób wykorzystania omawianej frazy na zestawie perkusyjnym.

Interesującą rzeczą odnośnie tego ćwiczenia, jest dowolne i naprzemienne dopasowywanie się oraz mieszanie prawej i lewej kolumny względem siebie. Graj blok A i B jako groove, dodając uderzenie bębna basowego w miejscach, które zechcesz. Możesz na przykład połączyć blok A oraz H lub jakikolwiek inny blok. W taki sposób uzyskasz wiele przydatnych pomysłów, które możesz zastosować w kontekście halftime shuffle.

Jeśli chcesz zobaczyć i usłyszeć to ćwiczenie, napisz wiadomość z zapytaniem na mój profil Instagram, a ja w odpowiedzi umieszczę post lub story! Jeśli chcesz posiadać swój własny plakat Kodeksu Rudymentarnego napisz do nas na profilu Facebook lub na stronie www.openmindeddrumming.com

Claus Hessler

 

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.