Wydarzenia

Laureaci konkursu Young Drum Hero – jak ważny jest to konkurs?

Powoli opada kurz po niesamowitych prezentacjach w ramach słynnego opolskiego konkursu perkusyjnych talentów. Charakter wydarzenia był niezwykle poważny i oficjalny.

Nowy artysta Yamaha w Polsce

Yamaha przedstawia nowego artystę, który wszedł w bezpośrednią współpracę z firmą i będzie korzystać z produktów japońskiego giganta.

Akcja promocyjna - Zildjian Polska i monitory douszne

Przyszedł czas na kolejną akcję promocyjną Zildjian Polska dotyczącą zakupu sprzętu u polskich dilerów sprzętu. Tym razem padło na monitory douszne i ciemniejszą stronę brzmieniową Zildjian.

Young Drum Hero – ostateczna rozgrywka!

Preeliminacje do konkursu zakończone! Jury wyłoniło uczestników, którzy przystąpią do dwuetapowego występu w konkursie głównym.

Free Drums!

W dniach 14–16 października w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie odbędzie się niezwykle interesujące wydarzenie o charakterze rytmicznym - 16. Festiwal Muzyki Improwizowanej „Ad Libitum”.

Zestawienie 20 najczęściej nagrywanych perkusistów

Denis Loncaric ze strony perkusyjnej drumthat.com wykonał galerniczą pracę i przygotował zestawienie najczęściej nagrywanych perkusistów.

Meinl z nową serią talerzy!

Nie czekamy do początku roku z nowościami, jak to zazwyczaj bywało do tej pory. Nowy zestaw blach Meinl właśnie się pojawił i nie mówimy tu bynajmniej o uzupełnieniu katalogu.

„Szopa” ma czym prać

Perkusista Agnieszki Chylińskiej, Bartek „Szopix” Czerniachowski nawiązał oficjalną współpracę z firmą Meinl Stick & Brush.

Yamaha działa na wyobraźnię. Firma w natarciu!

Ależ zestawy! Japoński gigant perkusji jakiś czas temu wyczyścił katalog bębnów elektronicznych i wprowadza teraz zupełnie nowe zestawy perkusyjne.

Caban Drummer Fest – rezerwuj czas!

Przez ostatnie półtorej roku nie byliśmy rozpieszczani co do ilości imprez perkusyjnych. Na szczęście sytuacja powoli się poprawia i to dodatkowo w bardzo fajnych okolicznościach!

Limitowany Stewart Copeland

Kolejny jubileusz uczczony specjalnym werblem. Tym razem chodzi o Stewarta Copelanda i jego mariaż z firmą Tama.

Phil Collins bez bębnów

Jakby ostatnio smutnych informacji było mało, teraz dochodzą wieści od Phila Collinsa, którego raczej już nie zobaczymy w słynnym przejściu z „In The Air Tonight”, mimo że wyrusza w trasę koncertową. 

Tommy Aldridge zagra w Polsce z Whitesnake

Niedawno mieliśmy miesiąc, w którym na łamach Perkusisty towarzyszył nam Tommy Aldridge, tymczasem bardzo miło nam ogłosić koncert Whitesnake w Polsce.  

Young Drum Hero z oficjalnym fundatorem nagród!

Konkurs gry na zestawie perkusyjnym oprócz oszałamiającego składu jury ma też bardzo poważnego fundatora nagród. Jest nim krakowska firma Music Info.

Dream Theater przyjedzie do Polski

Podobnie jak w przypadku innych zespołów, po długiej przerwie wreszcie pojawiły się realne terminy trasy koncertowej. Na liście znalazł się też Kraków.
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.