Wydarzenia

Nowy Polski Artysta Meinl

Firma Meinl stopniowo poszerza grono swoich użytkowników. Uwzględnia różne miejsca prezentacji muzyki, nie tylko działania studyjne i sceniczne.

Polska Perkusja – Co trzeba wiedzieć?

Drukowane wydanie specjalne Perkusisty w pełni dotyczy polskiej perkusji. Historia, ludzie, wydarzenia, sprzęt. Wszystko co związane jest z polskim światem bębnów.

Perkusista na NAMM 2022

Po rocznej przerwie wracają najbardziej prestiżowe targi muzyczne na świecie – NAMM Show 2022 odbędą się jednak niestandardowo w czerwcu.

Oskar Podolski pokaże i opowie

Naszym zdaniem jest jednym z bardziej perspektywicznych polskich perkusistów, z dużymi szansami na rozwój kariery międzynarodowej.

Wybrane Produkty Miesiąca Kwietnia

Kwietniowe propozycje to same tegoroczne nowości, chociaż dwie nazwy są już dobrze znane wszystkim perkusistom. 

Romans z Evans?

Chociaż bardziej pasowałoby tu słowo małżeństwo, ponieważ Piotr Pniak oficjalnie związał się z firmą D’Addario, właścicielem marki Evans.

Eliminator za pazuchę

Pearl odsłonił kilka tegorocznych nowości, jedną z nich jest ciekawa wersja słynnej stopki Eliminator o nazwie Redline L.T.

Phil Collins pożegnał się z publicznością

Phil Collins podczas ostatniego koncertu Genesis w Londynie (26 marca) ogłosił koniec koncertowania Genesis.

Pożar w fabryce Sonor

Najstarszy, nieprzerwanie istniejący producent instrumentów perkusyjnych przeżył groźne chwile. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Eric Moore już niedługo w Polsce

Polscy perkusiści będą mieć okazję przyjrzeć się w praktyce Gewa Digital Drums, młodej marce bębnów elektronicznych, pochodzących z Niemiec.

Sabian Anthology

Rodzina talerzy Sabian HHX doczekała się wewnętrznej serii blach o nazwie Anthology. Przybliżamy bliżej cały koncept, który jest też swoistą celebracją 40-lecia działalności Sabian. 

Prezentacja Produktów Miesiąca Marca

W marcu perkusiści mogą się zapoznać z nowościami, a także wielkim powrotem uznanego urządzenia.

Legendarny Ludwig Vistalite ma już pół wieku!

Najczęstsze skojarzenie z Vistalite to oczywiście John Bonham z Led Zeppelin, który korzystał z tych bębnów raptem dwa lata (1973-1975). To wystarczyło.

Open Letter to the Music Industry

The letter concerns the current situation in the East. We do not know how the situation will develop, so please do not leave it inactive.

Powrót Dave’a Lombardo do starych kolegów

Dave zdążył już przyzwyczaić do tego, że możemy go spotkać w różnych projektach metalowych. Nie jest to typ muzyka, który lubi siedzieć w jednym miejscu, jak będzie teraz?
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.