Sprzęt, który słyszymy na tysiącach nagrań, sprawdził się na niezliczonej ilości koncertów. Legendy rocka, jazzu oraz popu, tworzyły ponadczasowe kompozycje w akompaniamencie tych właśnie instrumentów. To także sprzęt, który pomógł rozwinąć sztukę perkusyjną i propagować grę na bębnach.
Na początku lat 80 zeszłego stulecia Gretsch konał powoli i po cichu. Jedynie dzięki ambicji i determinacji Freda W. Gretscha marka przetrwała. Dopiero długo później nastąpił stopniowy proces odbudowy.
Logiczne, że skoro Tama bombarduje nas na swoje urodziny takim błękitnym… morskim (?) zestawem Superstar tzn. że ma to jakieś historyczne tło. Tylko jakie?
„Ku*wa, to będzie wielki bębniarz!” wycedził z uznaniem Daray, dzwoniąc do mnie w reakcji na informację o pojawieniu się Greysona Nekrutmana w składzie Sepultury.
Na przestrzeni kilkudziesięciu lat tworzyli i promowali kulturę metalowego bębnienia w Polsce. Nie było łatwo pod każdym względem. Żeby było wszystko jasne - nie jest to ranking umiejętności.
"W dzisiejszych czasach programy perkusyjne stanowią nieodłączny element produkcji muzycznej. Dzięki nim można ożywić brzmienie utworów i uzyskać profesjonalne nagrania perkusji."
Od marca 2023 wspólnie z dr. Piotrem Pniakiem prezentujemy werble firmy Tama z różnych przedziałów cenowych. Tak wygląda dotychczasowa lista instrumentów.
W odwiedzinach w studio, gdzie można nagrać w zasadzie każde brzmienie bębnów i to w sposób jak najbardziej naturalny.
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.