Przyszedł czas na uporządkowanie spraw z firmą Gretsch. Dzięki temu instrumenty tej jakże zasłużonej firmy będą w Polsce szerzej dostępne. Zacznijmy przyglądać się kolejnym zestawom. Przed wami - Renown.
Szybki przegląd najlepszych - naszym zdaniem - zestawów perkusyjnych poszczególnych firm, jakie można w miarę sprawnie dostać w Polsce.
Zachwycamy się talerzami Meinl, zapominając często o bardzo mocnej gałęzi instrumentów tego producenta, jakimi są perkusjonalia, w tym wspaniałe cajony. Czy nowy Headliner dołączy do grona instrumentów godnych polecenia?
Niedawno na naszych łamach prezentowaliśmy naszym zdaniem najlepsze dostępne stopki na polskim rynku. Ciekawe, czy X-Calibur od firmy Sakae znalazłby się na tej liście. Sprawdziliśmy to.
Minęły już czasy, kiedy trigger był przyjacielem wyłącznie nieokrzesanych siepaczy potrzebujących selektywności w absurdalnych tempach i łatających braki w umiejętności prawidłowego uderzenia w naciąg.
"Chcesz opukać te brzydale?" - zapytał Mariusz Kupczak z krakowskiego Music Info, oficjalnego dystrybutora marki Sabian w Polsce.
Nie tylko samym Byzance człowiek żyje! Niższe serie Meinl także są regularnie powiększane, a niniejszy stack jest ciekawym pomysłem. Dlaczego?
Dave Lombardo doczekał się własnego talerza w słynnej firmie Paiste. Duży ride w głośnej serii Rude. To z pewnością będzie ciekawe, zapraszamy!
Witamy na naszych łamach talerze firmy Dream! Czy producent okaże się mocnym graczem na naszym rynku?
Mamy do czynienia z czołowym producentem perkusji elektronicznych, ale kolejny zestaw i to o numerze 25?
Stali czytelnicy mogą powiedzieć: "Hej, ale przecież pisaliście już o tych bębnach!". Owszem, ale nie o wersji klonowej, a taką właśnie podesłało nam teraz Meinl Distribution i bardzo nas to cieszy!
W ostatnim numerze Perkusisty sprawdzaliśmy crashe w wymiarze 16" serii Jazz. Tym razem przyszedł czas na niezwykle interesujące ride’y serii Jazz w rozmiarach 20".