Testy

Pomysłowe werble Benny’ego Greba Werble

Pomysłowe werble Benny’ego Greba

Niemiecki perkusista przyzwyczaił nas do innowacyjnego podejścia nie tylko w grze, ale także w kwestii instrumentów z jakich korzysta.

Meinl Digital Cajon - kloc z triggerami Perkusjonalia

Meinl Digital Cajon - kloc z triggerami

Nie zapomnę euforii, jaka towarzyszyła mi, kiedy wyjmowałem z pudełka nowiuśki Meinl Digital Cajon, jaki do testów przysłał mi dystrybutor. Jak to u faceta, pierwsze co mnie urzekło, to design brzozowej skrzynki, pomalowanej na czarno, z kosmicznie wyglądającymi czterema gumowymi padami. I w sumie tylko on. Dalej było już tylko wielkie pasmo rozlicznych rozczarowań. Ale od początku...

Dlaczego nalegano byśmy sprawdzili werbel Tama S.L.P. Dynamic Bronze? Werble

Dlaczego nalegano byśmy sprawdzili werbel Tama S.L.P. Dynamic Bronze?

Tama S.L.P. to jedne z najbardziej charakternych serii werbli na rynku, poprzeczka jest tam zawieszona wysoko, a tu dostajemy werbel z popularnego brązu. Da radę? Czy będzie wydmuszką w stylu „taki se”?

Yamaha na nowo podpina się do gniazdka Z prądem

Yamaha na nowo podpina się do gniazdka

Zerknijmy do katalogu perkusji Yamaha. Coś zrobiło się przewiewnie, a to oznacza, że będą pojawiać się coraz to nowe rzeczy! Jeden z obecnie czołowych modeli zawędrował do naszej redakcji, jest nim Yamaha DTX6K2-X.

Ile prawdy jest w brzozowym Polmuzie? Bębny

Ile prawdy jest w brzozowym Polmuzie?

Nowa odsłona marki Polmuz miała miejsce na jesieni 2019 i z pewnością nie przeszła bez echa. Bębny są promowane w mediach społecznościowych, ale najważniejsza jest przecież ich wartość bojowa.

Yamaha Stage Custom Hip Bębny

Yamaha Stage Custom Hip

Ostatnie lata przyniosły ogromny rozwój tzw. kompaktowych zestawów perkusyjnych. Użyteczność takich instrumentów zdaje się coraz bardziej uzasadniona, dlatego też firmy urozmaicają swoje nowe propozycje.

Schlagwerk CP5220 Urban OS Black Burst Perkusjonalia

Schlagwerk CP5220 Urban OS Black Burst

Można się spierać, jaki cajon brzmi najlepiej, najgłębiej w basie czy najostrzej w snarze. Można kruszyć kopie na słowa, ale nie za bardzo można dyskutować z tym, że karmniki Schlagwerka mają chyba najciekawszy design na rynku.

Pearl Compact Traveler Bębny

Pearl Compact Traveler

Dwa lata temu zakochałem się w muzyce drum’n’bass i graniu na ulicy. Zacząłem zmniejszać swój zestaw perkusyjny. Odkryłem też genialny secik streetowy - Tamę Cocktail Jam MINI, którą przybliżyłem Wam na łamach „Perkusisty”.

Pałki i bijak Adoro do „cichego” grania Pałki

Pałki i bijak Adoro do „cichego” grania

W ostatnich miesiącach odczuliśmy jak nigdy przedtem, jaką moc ma instrument zwany perkusją. Kolejne obostrzenia spowodowały, że wiele czasu spędzamy w salach prób, często domowych lub przydomowych. Nie każdemu sąsiadowi lub współlokatorowi podoba się piękno intro w „Painkiller”…

Tama Iron Works Studio Series Hardware

Tama Iron Works Studio Series

Nagrywanie własnej gry stało się czynnością bardzo powszechną i przestało być tajnikiem jedynie dla mistrzów studyjnego fachu. Kolejne filmy pojawiają się w Internecie, a tym samym rośnie poziom prezentowanych treści. W przypadku niniejszej prezentacji mówimy tu zarówno o brzmieniu, jak i wyglądzie.

Meinl Byzance Dark 15” Big Apple Dark Hi-hat Blachy

Meinl Byzance Dark 15” Big Apple Dark Hi-hat

Meinl uzupełnia swoje serie kolejnymi modelami. Dotyczy to talerzy w zasadzie z każdej półki cenowej, od HCS przez Pure Alloy po flagową Byzance.

Kalimba Meinl Perkusjonalia

Kalimba Meinl

Co ma wspólnego kalimba z instrumentami perkusyjnymi? Patrząc na sam wygląd i konstrukcję oraz sposób gry, można rzec, że kompletnie nic. Deseczka z przymocowanymi, odstającymi blaszkami… Ani to uderzyć pałką, ani klepnąć dłonią.

Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.