Testy

Yamaha Stage Custom Hip Bębny

Yamaha Stage Custom Hip

Ostatnie lata przyniosły ogromny rozwój tzw. kompaktowych zestawów perkusyjnych. Użyteczność takich instrumentów zdaje się coraz bardziej uzasadniona, dlatego też firmy urozmaicają swoje nowe propozycje.

Schlagwerk CP5220 Urban OS Black Burst Perkusjonalia

Schlagwerk CP5220 Urban OS Black Burst

Można się spierać, jaki cajon brzmi najlepiej, najgłębiej w basie czy najostrzej w snarze. Można kruszyć kopie na słowa, ale nie za bardzo można dyskutować z tym, że karmniki Schlagwerka mają chyba najciekawszy design na rynku.

Pearl Compact Traveler Bębny

Pearl Compact Traveler

Dwa lata temu zakochałem się w muzyce drum’n’bass i graniu na ulicy. Zacząłem zmniejszać swój zestaw perkusyjny. Odkryłem też genialny secik streetowy - Tamę Cocktail Jam MINI, którą przybliżyłem Wam na łamach „Perkusisty”.

Pałki i bijak Adoro do „cichego” grania Pałki

Pałki i bijak Adoro do „cichego” grania

W ostatnich miesiącach odczuliśmy jak nigdy przedtem, jaką moc ma instrument zwany perkusją. Kolejne obostrzenia spowodowały, że wiele czasu spędzamy w salach prób, często domowych lub przydomowych. Nie każdemu sąsiadowi lub współlokatorowi podoba się piękno intro w „Painkiller”…

Tama Iron Works Studio Series Hardware

Tama Iron Works Studio Series

Nagrywanie własnej gry stało się czynnością bardzo powszechną i przestało być tajnikiem jedynie dla mistrzów studyjnego fachu. Kolejne filmy pojawiają się w Internecie, a tym samym rośnie poziom prezentowanych treści. W przypadku niniejszej prezentacji mówimy tu zarówno o brzmieniu, jak i wyglądzie.

Meinl Byzance Dark 15” Big Apple Dark Hi-hat Blachy

Meinl Byzance Dark 15” Big Apple Dark Hi-hat

Meinl uzupełnia swoje serie kolejnymi modelami. Dotyczy to talerzy w zasadzie z każdej półki cenowej, od HCS przez Pure Alloy po flagową Byzance.

Kalimba Meinl Perkusjonalia

Kalimba Meinl

Co ma wspólnego kalimba z instrumentami perkusyjnymi? Patrząc na sam wygląd i konstrukcję oraz sposób gry, można rzec, że kompletnie nic. Deseczka z przymocowanymi, odstającymi blaszkami… Ani to uderzyć pałką, ani klepnąć dłonią.

Meinl Headliner Wood Bongo HB100MA Perkusjonalia

Meinl Headliner Wood Bongo HB100MA

W przyrodzie nie może być tak, że coś jest bardzo tanie i zarazem bardzo dobre. Zasada ta jest obecna niemalże wszędzie na świecie, a szczególnie dotyczy rynku instrumentów.

Paiste Formula 602 Blachy

Paiste Formula 602

Nie słabnie popularność sprzętu określanego mianem vintage. Dotyczy to głównie zestawów i werbli, a mniej talerzy z prozaicznego powodu ich zużywania.

Gretsch Broadkaster oraz Zildjian Bębny

Gretsch Broadkaster oraz Zildjian

Występ Asha Soana na Śląskim Festiwalu Perkusyjnym odbił się szerokim echem w środowisku perkusyjnym ze względu na wspaniałe muzyczne granie. Z racji tego, że Ash zrobił to na minimalistycznym zestawie, od razu powrócił temat roli instrumentu w pracy perkusisty.

Pablo Music Djembe Perkusjonalia

Pablo Music Djembe

Bęben djembe, który dofrunął do „Perkusjonisty” z podlubelskiej wsi, gdzie znajduje się kultowa dla polskiego bębniarstwa pracownia Pablo Pawła i Mikołaja Myczkowskich, ma średnicę zaledwie 20 cm, ale z kielicha po slapach leci ogień... To nie jest zabawka!

AW Cajon SPB10B25 Booster Perkusjonalia

AW Cajon SPB10B25 Booster

Jeśli najlepsi polscy muzycy sięgają po instrumenty niedużej firmy, to znak, że coś się dzieje. AW Cajon to polski wytwórca instrumentów perkusyjnych. Specjalizuje się w cajonach, które obserwuję od 2015 roku.

Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.