Wciąż powszechne jest mylne przekonanie, że nauczanie jest przeznaczone tylko dla tych, którzy nie znaleźli nigdy zespołu i nie odnieśli sukcesu jako muzycy sceniczni lub studyjni.
Są zestawy perkusyjne, które nie potrzebują znanego właściciela, żeby budzić zainteresowanie kolekcjonerów. Niestety, nie ma w Polsce ekspertów w kwestii wyceny bębnów, uznawanych za vintage, dlatego jesteśmy skazani na podaną przez właściciela cenę. Będziecie zaskoczeni. Może niniejszy artykuł nakreśli nieco obraz rynku starych baniaków? Przygotował go absolutny ekspert!
Dobór talerzy w dużej mierze uzależniony jest od zasobności naszego portfela. W większości przypadków to właśnie ten aspekt decyduje o tym, jakie instrumenty kupimy.
Spójrzmy prawdzie w oczy, niewiele rzeczy w naszych zestawach jest tak satysfakcjonujących, jak uczucie kilku pierwszych uderzeń bębna basowego podczas próby dźwięku.
Niejednokrotnie zdarzało się tak, że wchodząc do studia ze swoimi gratami okazywało się, że mikrofony boleśnie obnażyły braki naszego zestawu, który w warunkach studyjnych przestał się kleić. Na przestrzeni lat udało się wykrystalizować kilka pewniaków sprzętowych, po które warto sięgnąć ratunkowo, gdy zawiodą pierwotne założenia.
Nowości na rok 2019 są już znane. W dalszej części roku kilka firm zaprezentuje oczywiście jeszcze parę nowinek, ale już teraz wiemy, czym będą „wojować” producenci. Postanowiliśmy wybrać najlepszy zestaw perkusyjny 2019.
Nagrywanie bębnów od lat stanowi nie lada wyzwanie dla realizatorów, a to za sprawą złożoności zestawu i to nie tylko pod kątem konstrukcyjnym, ale przede wszystkim spektralnym.
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.