Mieszanka

Endorsement: prawdy i mity o darmowym sprzęcie od producentów

Endorsement: prawdy i mity o darmowym sprzęcie od producentów

Kto by nie chciał korzystać ze sprzętu swojej ulubionej firmy na bardzo korzystnych warunkach?
Jak stroić bębny?

Jak stroić bębny?

Brzmienie to wizytówka każdego perkusisty, muzyczny odcisk palca i wreszcie powód do niekończących się sporów na forach dyskusyjnych. Gdyby współczesny zestaw perkusyjny zrodził się nieco wcześniej, być może filozofowie greccy tworzyliby swoje rozprawy na tematy bardziej życiowe niż „poetyka”, „prawda i byt” czy „materializm dziejowy”.
Czym się kierować przy kupnie cajona?

Czym się kierować przy kupnie cajona?

Rynek cajonów w Polsce wreszcie stał się bardzo nasycony. Głównie z inicjatywy największych aktorów rynku instrumentów, jak i małych wytwórców skrzynek perkusyjnych, pragnących dołożyć do tego – prostego w gruncie rzeczy instrumentu – swoje pięć groszy.
Kilka słów prawdy o talerzach

Kilka słów prawdy o talerzach

O ile w temacie bębnów mamy kilka warsztatów zajmujących się obróbką drewna w takiej formie, to z blachami w Polsce zawsze było cienko.
Jak kupić bębny

Jak kupić bębny

Decyzja o zakupie bębnów, często poprzedzona jest długimi poszukiwaniami, szperaniem po forach, pytaniem kolegów, co polecają itd. Ogromny głód zdobywania informacji.
Zapis nutowy - powtórzenie wiadomości

Zapis nutowy - powtórzenie wiadomości

„To na perkusję są nuty??!!” oraz „gram ze słuchu, nuty to dla mnie czarna magia”. Niestety, często słyszę tego typu zdania. Uważam, że każdy muzyk powinien potrafić czytać i pisać... nuty.
Jak się za to zabrać...

Jak się za to zabrać...

Jak najefektywniej złapać za pałki i prawidłowo zasiąść za bębnami? Ten temat przewija się nie tylko u tych, którzy dopiero aspirują do grania. Wielu osobom wydaje się, że weźmiemy pałki do ręki i gramy. Tak w zasadzie to powinno wyglądać, lecz należy pamiętać o paru aspektach, które nam w tym pomogą.
Nauka w szkole perkusyjnej

Nauka w szkole perkusyjnej

Dylemat wielu sympatyków gry na bębnach – czy iść po nauki do specjalisty? Czy może „wszystko sobie ogarnę poprzez lekcje w internecie i wydawnictwa edukacyjne”?
Tomasz Łosowski „C.V.”

Tomasz Łosowski „C.V.”

Reedycja płyty, która w naszym wakacyjnym (Perkusista 7/18) zestawieniu 100 najważniejszych polskich płyt dla perkusistów zajęła 8 miejsce. Dlaczego tak dużo miejsca poświęcamy tej pozycji? Nie tylko z sympatii do Tomka Łosowskiego, ale dlatego, że Tomek zrobił świetną niespodziankę swoim fanom!
10 lat Magazynu Perkusista!

10 lat Magazynu Perkusista!

We wrześniu 2008 roku w warszawskim wydawnictwie AVT zapadła decyzja, że prężnie rozwijający się magazyn Gitarzysta będzie miał „brata” w postaci magazynu, skierowanego do perkusistów. Żeby nie kombinować, nazwa miała być prosta – „Perkusista”, a termin wydania pierwszego numeru przewidziany był na listopad 2008 roku.
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.