Mieszanka

Perkusje elektroniczne

Perkusje elektroniczne

Rytm towarzyszy człowiekowi od początku dziejów. Muzyka, której podstawowym składnikiem jest powtarzalnie wybijany pulsujący podkład o bardziej lub mniej złożonej budowie, była jest i będzie jednym z trudnych do wyjaśnienia fenomenów ludzkości. Człowiek w ciszy nie jest bowiem w stanie porozumiewać się ze sobą w sposób naturalny. Wyobraźmy sobie nasze życie w ciszy…
Lars Ulrich na płytach

Lars Ulrich na płytach

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych perkusistów w historii zagra w kwietniu w Polsce. Prześledźmy jego karierę na podstawie najważniejszych dokonań studyjnych, których nie jest może dużo, ale wystarczająco, by pogrzebać kijem w mrowisku.
Praktyka hybrydowa

Praktyka hybrydowa

Łączenie akustycznych i elektronicznych bębnów szybko staje się koniecznością dla nowoczesnego bębniarza. Pokazujemy wam, jak stworzyć hybrydowy zestaw, od najprostszych do bardziej zaawansowanych ustawień.
Zespoły Mike Portnoya

Zespoły Mike Portnoya

Wrzesień 2010 roku. Mike Portnoy ogłasza, że opuszcza Dream Theater. O ile fani zespołu są zaskoczeni, to fani samego perkusisty niemal lądują na oddziale intensywnej terapii.
Sprzęt, który zmienił świat bębnów

Sprzęt, który zmienił świat bębnów

Historia perkusji w formie, jaką znamy obecnie, nie jest długa, bo to raptem nieco ponad 100 lat. W tym czasie sprzęt przechodził przeobrażenia, które były wymuszone przez kolejne stylistyki muzyczne.
Eric Carr - wspomnienie

Eric Carr - wspomnienie

24 listopada 1991 cały muzyczny świat zatrzymał się na chwilę, zmarł wspaniały Freddie Mercury z Queen, jeden z największych głosów w historii muzyki.
Louie Bellson

Louie Bellson

Louie Bellson był ostatnim żyjącym członkiem triumwiratu wielkich perkusistów big-bandowych, który współtworzył z Gene Krupą i Buddy Richem.
101 najważniejszych polskich bębniarzy wszech czasów

101 najważniejszych polskich bębniarzy wszech czasów

Muzyczny wpływ na polską perkusję, czyli jak wybieraliśmy 101 najważniejszych polskich bębniarzy.
Porady i podpowiedzi cz 1.

Porady i podpowiedzi cz 1.

"Mądrego to i przyjemnie posłuchać" - zwykło się mówić. Z drugiej strony, ile ludzi tyle metod. Tak czy inaczej świat bębnów, jak wszyscy dobrze wiemy, to wiele różnych sytuacji, zdarzeń i okoliczności.
Tomek Łosowski / Fusionland

Tomek Łosowski / Fusionland

Długo kazał nam czekać na swój nowy solowy album, następcę debiutanckiej płyty "CV", która po 12 latach wciąż się broni świetnymi aranżacjami i zaskakuje mnóstwem ciekawych pomysłów.
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.