Niemiecki producent talerzy to także bardzo uznana marka, jeżeli chodzi o produkcję wszelakich perkusjonaliów.
Firma Zibi, która jest oficjalnym dystrybutorem sprzętu LP, wysłała nam pudełko z ciekawymi zabawkami. Do zaprezentowania dostaliśmy kilka ciekawych instrumentów, którym przyjrzymy się kolejno, dając niektórym możliwość zobaczenia po raz pierwszy kilku z nich.
Już po kwadransie, spędzonym z dwoma fantastycznymi instrumentami perkusyjnymi Zenko, wiedziałem, że ciężko będzie się z nimi rozstać.
Uliczne muzykowanie staje się w naszym kraju coraz popularniejsze. Od kilku tygodni poszukuję hardware’u, który zmieni mojego cajona w secik perkusyjny, bym mógł wyjść do ludzi i pograć.
Po wypiekach na twarzy zasapanego kuriera, który wnosił do redakcji wielki karton z bębnem djembe marki Kangaba, jaki dopłynął do nas z afrykańskiej miejscowości Bamako w Mali, wnioskowałem, że musi być to solidny, ciężki instrument.
Dobry cajon na początek nie musi kosztować ani średniej krajowej, ani nawet jej połowy. Do testów miałem znakomity "karmnik" firmy Schlagwerk.
Dwa niewielkie bębny mają wielkie możliwości w świecie rytmu. Nieprzypadkowo są prawie nieodłącznym elementem dużych zestawów percussion.
W 2016 roku był hitem designerskim i sprzedażowym wśród cajonów z wyższej półki. W tym ma trochę lepszą cenę. Mowa o wysoce profesjonalnym "karmniku" z najszlachetniejszej rodziny cajonów Schlagwerka - Fineline.
To kolejne po EL-Cajonie EC-10 urządzenie Rolanda przeznaczone dla cajonerów! Tym razem będziecie mogli "zhybrydyzować" wasz akustyczny cajon.
Kosntruktorom z Latin Percussion udało się stworzyć zestaw małych timbalesów, doskonale implementujący się do absolutnie wszelkich stylów i zestawów perkusyjnych oraz percussion.