Sprzęt 2020

Dodano: 22.04.2020
Autor: Maciej Nowak

Targi NAMM Show były kulminacyjnym momentem prezentacji nowości sprzętowych na rok 2020. W tym roku nie było jakichś spektakularnych odkryć na większą skalę.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Firmy skupiły się mocniej na uzupełnieniach serii lub na drobnych usprawnieniach. Wybraliśmy najciekawsze – naszym zdaniem – propozycje. Nie oznacza to jednak, że to wszystko, z czym mamy do czynienia w roku 2020. Po prostu nasz wybór ma za zadanie pomóc zainteresowanym w efektywnych zakupach.

 

Zildjian kontynuuje porządki w swoim katalogu i seria ZBT, wykonana z brązu B8, stała się teraz serią I. Dobry początek przygody z talerzami Zildjian. Ekonomiczne blaszki także dostępne w pakietach.

Pearl Travel Conga z naciągami Remo Fyberskyn. Wspaniałe, mocne, zaskakująca pełnia brzmienia! Doskonała alternatywa w podróży dla wielkich, mało poręcznych cong.

Tama Superstar Classic Exotix to teoretycznie bębny z niższej półki katalogu Tama. Rewelacyjne wykonanie, świetne części składowe. Niższa półka? W przypadku Tama to oznacza świetny instrument!

Istanbul Agop Xist Dark miały swoją premierę jesienią, ale na targach mieliśmy okazję bliżej przyjrzeć się talerzom, które są prawdziwym podkreśleniem kunsztu fachowości tureckiej marki. Prawdziwy hit!

Z nowości Yamaha wyróżniamy nowe Stage Custom w wersji kompaktowej. Ponadto floor tom z racji posiadanych sprężyn może pełnić rolę dodatkowego werbla.

Bębny elektroniczne ATV to bardzo dobrze wykonane i świetnie reagujące perkusje elektroniczne. Wielkim plusem jest wspaniała wygoda i przyjemność gry. Czekamy na dostępność w Polsce, bo warto!

Póki co są to jeszcze prototypy, ale Sabian opracował zabójczą technologię nanoszenia grafik na talerze! Nie mają większego wpływu na brzmienie i zdają się być bardzo wytrzymałe. Okres prób pokaże.

20 urodziny dziecka DW czyli marki PDP. Zestaw, który będzie dostępny tylko w tym roku. Podobnie oddzielnie dostępny werbel. Wspaniałe bębny, niesamowicie wykonane. Musimy je mieć dla was!

Nowy hardware od mistrzów w tej dziedzinie, czyli Pearl Drums – seria Solo. Stopki z dwoma typami krzywek do wyboru, statywy lekkie, ale solidne, ciekawa propozycja na płytszą kieszeń.

Paiste w tym roku proponuje rozszerzenie legendarnej serii 602 o blachy – różna grubość i wymiary. Seria stała się kompletną i oferuje szerokie możliwości. Propozycja dla zamożniejszych perkusistów.

Wśród wielu eleganckich i ekskluzywnych dodatków, oferowanych przez firmę DW, naszym zdaniem na uwagę zasługują nowe werble Pi o głębokości… Pi przy zachowaniu klasycznej szerokości 14”. Zaskakują swoim brzmieniem i nie trzeba na nie brać kredytu, jak np. na werble Icon.

Meinl Pure Alloy Custom to nowości w rodzinie Pure Alloy. Różnią się od zwykłych Pure Alloy nie tylko wykończeniem, ale też brzmieniem, które jest bardziej wyważone. Zapowiada się hit sesyjny.

Roland z modułem TD-27 w wersji korpusów VAD to nowe bębny elektroniczne, mające imitować bębny akustyczne. Pełna współpraca z urządzeniami zewnętrznymi. Odpowiedź na bębny Gewa G9, które dopiero po 2 latach od premiery wchodzą na rynek… prawdopodobnie.

Specjaliści od cajonów z niemieckiej firmy Schlagwerk stworzyli sprzęt, który naszym zdaniem powinien mieć każdy perkusjonista!

Talerze amerykańskiej firmy Soultone w serii Old K. Podobnie, jak Meinl i Byzance, tak samo Soultone są kute w Turcji. Old K to odpowiednik zildjianowskich Constantinople. Równie szlachetne brzmienie za pół ceny. Kto będzie miał Soultone w Polsce?

Benny Greb to jedna z perkusyjnych osobowości ekskluzywnej marki Sonor. W tym roku mamy bardzo „grebowy” werbel w ofercie z różnymi formami tłumienia. Przyznajemy, bardzo użyteczne.

Werbel LP przeznaczony do gry rękoma. Bardzo sprytne, ale jednocześnie proste rozwiązanie, polegające na podniesieniu naciągu ponad poziom obręczy. Ręczymy, działa i to bardzo skutecznie.

Naciągi Evans UV2 mogą okazać się hitem na naszym rynku. Znamy już wersję UV1. Teraz znowu mamy specjalne „powlekanie”, które jest niemal nie do zdarcia, ale do tego dochodzi podwójna warstwa, co zwiększa wydatnie wytrzymałość.

Stopka, hi-hat, statyw prosty i łamany, statyw pod werbel i holder do tomów to nowa seria 3000 od DW Drums. Jest to seria tzw. entry level czyli pierwsza w katalogu, ale ilość rozwiązań może zawstydzić sprzęt z najwyższej półki innych firm.

Gretsch prezentuje nowe bębny tzw. amerykańskiej linii (USA, Broadkaster, Brooklyn), ale my polecamy nową Catalinę edycji specjalnej, na centrali 18” lub 22”. Klon i orzech, a przy tym genialne wykończenie. No i cena w zasięgu.

Pedał Speed King do bębna basowego od firmy Ludwig, prawdziwa legenda, jeżeli chodzi o hardware. Ileż to kultowych piosenek zostało wybitych nogą przy użyciu tej stopki?! Prostota i elegancja w jednym, a przy tym skuteczność.

Absolutnie godne polecenia World Circle Djembes od Latin Percussion. Świetne instrumenty do grania w perkusyjnych kręgach. Głębokie i pełne brzmienie, a przy tym zaskakująco lekkie. Świetne także do podróży. Brawo LP!

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.