Z perkusisty stał się perkusjonistą. Specyficznym, bowiem jego zestaw nie składa się z klasycznych perkaszynów, spotykanych u muzyków, grających np. Latin.
Niezwykle barwna postać naszej sceny perkusyjnej. Muzyk bębniący w zespole Hunter znany jest także ze swojej pracy w służbie policyjnej. Człowiek konkretny i rzeczowy, który ma jasno określone poglądy na sprawy związane z tym, co się dzieje obecnie w muzyce.
Nasze wywiady charakteryzują się tym, że często poruszamy w nich tematy daleko odchodzące od perkusji sensu stricto. Czasami jednak chcielibyśmy poznać odpowiedzi na to teoretycznie najbanalniejsze pytanie.
Nasz gość to doskonała definicja muzyka jazzowego. Muzyka jazzowego jakich teraz mało, dlatego z jeszcze większą przyjemnością prezentujemy rozmowę, która jest pełna stanowczych i jasnych twierdzeń. Uprzedzamy jednak, że lektura wywiadu skierowana jest do osób, które wiedzą co oznacza czytanie między wierszami i potrafią kojarzyć fakty.
Kiedy ostatnio Lars udzielał wywiadu magazynowi perkusyjnemu? Tak, żeby usiąść twarzą w twarz i nie gadać jedynie o promocji płyty, tylko spojrzeć na nią przez pryzmat bębnów lub po prostu pogadać o bębnach? Udziela się aktywnie w mediach, ale perkusyjne wywiady jakoś mu umykają. Nam jednak nie odmówił!
Nie mamy ich dużo na naszym rynku, dlatego każda polskojęzyczna publikacja edukacyjna przykuwa mocno naszą uwagę. Tym razem mamy pozycję, która podchodzi bardziej naukowo do kwestii ćwiczeń na bębnach. O tym wszystkim dokładnie opowie autor, doskonale znany wszystkim czytelnikom Perkusisty – Paweł Ostrowski.
„Powiedzmy, że od 18 do 28 roku życia intensywnie uczyłem się grać prawie tylko na congach. Po 10 latach grania wydawało mi się, że gram naprawdę nieźle. No właśnie, wydawało”. Z Maciejem Giżejewskim rozmawia Wojtek Andrzejewski
Perkusista czy gitarzysta? A może po prostu utalentowany muzyk, którego jedną z miłości jest gra na bębnach. Częsty partner perkusyjnych duetów z Jerzym Piotrowskim, kolegą z SBB, gdzie nominalnie pełni rolę gitarzysty. Wydał niedawno solową płytę, na której zagrał takie partie bębnów, że młode pokolenie powinno się uczyć muzykalności i smaku!
Najpierw kasety VHS, później płyty DVD. Bezpośrednie lekcje u nauczycieli, warsztaty z uznanymi muzykami w sklepach, czy też czasopisma perkusyjne z działem edukacyjnym. Do tego zestawu źródeł nauczania i powiększania wiedzy dołączył już dobre kilka lat temu przekaz internetowy.
Jest grupa perkusistów na naszej scenie muzycznej, która z powodzeniem prowadzi swoje kariery bez ograniczeń terytorialnych. Składa się na to kilka czynników takich, jak pracowitość, konsekwencja, pokora i wiele innych, których nie trzeba tu już nawet dodawać, bo z tymi trzema wiele osób ma problem. Nie ma z tym jednak problemu nasz gość.
Wpływ, jaki Bill Ward wywarł na całe pokolenia bębniarzy, jest niezaprzeczalny. Black Sabbath otworzyło nowy rozdział w historii muzyki rockowej, dając początek „zarazie”, która miała nazwę heavy metal.
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.