Skąd pomysł na prezentację pałek marszowych? Przecież nie ma u nas tłumów tzw. drumline, które byłyby zainteresowane wertowaniem Perkusisty celem sprawdzenia modeli pałek. Nic z tych rzeczy. Te pałki przydatne są każdemu, kto gra na bębnach.
Witamy ponownie turecką uznaną markę blach Anatolian. Wielokrotnie talerze firmy gościły na naszych łamach i za każdym razem mieliśmy wiele przyjemności z gry.
Czy już sama ta nazwa nie brzmi? Wszystko do siebie tak idealnie pasuje, ten klimat, miejsce!
Amerykańska firma ze wschodniego wybrzeża należy podobno do trójki największych producentów pałek perkusyjnych na świecie. Na pewno?
Firma, która zawsze była w cieniu dwóch gigantów produkujących naciągi. Czy słusznie?
Czyżby seria bębnów Roland TD-1 została powiększona o nowy model? A może tu chodzi o coś wspólnego z zestawem TD-4KP?
Jeden z czołowych producentów bębnów na świecie zabrał się za pałeczki perkusyjne. Ktoś powie: "Ale przecież Tama już robi pałki!". Zgadza się, ale są to drogie modele i ich dostępność daje dużo do życzenia. Teraz mamy zmianę.
"Kolejne bębny DW?" - już słyszymy to pytanie przepełnione pretensją.
Amerykańska firma ostatnimi czasy powaliła wielu perkusistów nowymi zestawami bębnów. W swoim katalogu posiada też kilka ciekawych werbli. Czy prezentowane poniżej stalowe instrumenty są godne polecenia? A może zrobiono je nieco na siłę? Sprawdźmy.
Nie bójcie się! Spokojnie! Wiemy, że niektórzy mają uczulenie na samo hasło "metronom", ale taki już nasz los, że jeżeli chcemy grać swobodnie bez metronomu najpierw musimy pograć bardzo dużo z metronomem.
Po pojawieniu się kilka lat temu serii Gen16 pewne było, że niedługo zobaczymy różnego rodzaju pochodne blaszki do różnych innych dziwnych zastosowań, w tym takie, które mają uchronić nas przed gniewem sąsiadów nieczułych na perkusyjny trel.
Zestawy nazywane potocznie kompaktowymi przyjęły się bardzo dobrze na rynku perkusyjnym.