Polska Perkusja – Co trzeba wiedzieć?

Dodano: 09.05.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Drukowane wydanie specjalne Perkusisty w pełni dotyczy polskiej perkusji. Historia, ludzie, wydarzenia, sprzęt. Wszystko co związane jest z polskim światem bębnów.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Majowe wydanie specjalne Perkusisty jest manifestem polskiej tożsamości perkusyjnej. Numer pokazuje jak bogata i różnorodna jest polska scena perkusyjna. Przede wszystkim jednak podkreśla wkład bębniarzy w rozwój rodzimej kultury muzycznej.

Każdy, kto interesuje się bębnami w Polsce powinien mieć podstawową wiedzę na temat historii muzyki oraz sprzętu, a także znać najważniejsze postaci rodzimej sceny.

Historia: od zakończenia wojny i pierwsze zespoły taneczne z perkusistami, aż po teraźniejszość i współczesną różnorodność stylistyczną. Pierwsze polskie płyty długogrające, pierwsze płyty wydane na zachodzie, pierwsze kontrakty „endorserskie”. Wydarzenia, które wpłynęły na kształt polskiej perkusji.

Ludzie: muzycy, którzy tworzyli i wciąż tworzą polski świat bębnów. Artyści, którzy przecierali szlaki. Współcześni bębniarze, którzy korzystają z możliwości Internetu. Pionierzy elektroniki, pionierzy edukacji. Legendarne sylwetki perkusistów i ich wpływ na obecny kształt i formę rodzimej perkusji.

Sprzęt: pierwsze polskie instrumenty perkusyjne, ale też współczesne pracownie bębniarskie. Producenci mali i duzi. Wspomnienia i teraźniejszość, problemy i szanse.

Edukacja: przykłady i fragmenty charakterystycznych rytmów polskiej muzyki.

Podczas tworzenia magazynu ilość tematów i materiałów przerosła oczekiwania redakcji, więc jest to zaledwie wierzchołek całości. Dzięki temu planowane jest dalsze rozwijanie tematu w kolejnych wydaniach Perkusisty.

Głównym patronem numeru jest GEWA DIGITAL DRUMS

Numer wspierany jest przez:

GEWA DRUMS: DW Drums, PDP, Paiste, Remo, Latin Percussion, Toca

MEINL DISTRIBUTION: Meinl Cymbals, Tama Drums, Meinl Stick & Brush, Sonic Energy, Meinl Percussion

MUSIK MEYER: Zildjian Cymbals, Zildjian Sticks, Sonor, Gruv-X

MUSIC INFO: Sabian, Aquarian, Vic Firth, Dixon

D’ADDARIO: Evans, ProMark, PureSound

SILESIA MUSIC CENTER: Pearl, Istanbul Agop

CZARCIE KOPYTO

MUSIC MEDIA: Ludwig, Anatolian, Vater, Mes, Big Foot, Dream, World Max, Innovative Percussion

YAMAHA DRUMS

Quiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"